ISW: Krievu militārie blogeri sūrojas par situāciju frontē

© unsplash.com

Krievijas militārie blogeri tīmeklī sūrojas, ka ukraiņiem frontē ir vairāk dronu un labākas radioelektroniskās cīņas iespējas, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) ziņojumā.

Attiecībā uz droniem, kas spēj veikt novērošanu no putna lidojuma augstuma, Ukrainai ir būtisks skaitliskais pārsvars, atzinis viens no šiem blogeriem.

"Blogeris apgalvo, ka ukraiņu trieciengrupām pārsvars dronu izmantošanā ir 3-4:1, salīdzinot ar krievu trieciengrupām, savukārt ukraiņu mehanizētajām grupām pārsvars dronu izmantošanā ir 6-10:1, salīdzinot ar analoģiskām krievu vienībām," teikts amerikāņu domnīcas ziņojumā.

Šis pats militārais blogeris norāda, ka Ukrainai ir arī specializētas un centralizētas bezpilota lidaparātu vienības sauszemes vienību sastāvā, kas ļauj aizsardzības spēkiem labāk integrēt izlūkošanas un trieciendronu iespējas taktiskajos pamatmanevros.

"Turpretī Krievijas spēkiem trūkst centralizētas un organizētas bezpilota lidaparātu vienību sistēmas un adekvātu radioelektroniskās cīņas un elektroniskās izlūkošanas līdzekļu, lai pretdarbotos Ukrainas droniem," norāda ISW.

Pēc analītiķu domām, tā kā Ukrainas armija pielāgojas un labāk integrē jaunās tehnoloģijas savos spēkos, Krievijas armija, visticamāk, izjutīs spiedienu darīt to pašu, lai saglabātu tehnoloģisko un taktisko paritāti kaujas laukā.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais