Rietumvalstu amatpersonas ir paudušas bažas, ka saistībā ar Izraēlas iesaistīšanos karā un turpinot atbalstīt arī Ukrainu karā pret Krieviju, var pietrūkt artilērijas un citu ieroču, raksta The Wall Street Journal.
Izdevums ziņo, ka Savienotajās Valstīs un Eiropā pieaug spiediens palielināt ieroču ražošanu, jo pieaug bailes par kaujām jaunās frontēs.
Saskaņā ar rakstīto, Rietumu aizsardzības amatpersonas ir nobažījušās, ka, Izraēlai iesaistoties karā, kamēr Rietumi palīdz Ukrainai, var pietrūkt artilērijas un citu ieroču -
pastāv bažas par konkurenci par militārajiem resursiem ierobežotās ražošanas jaudas dēļ, pēc kuriem nepieciešamība tikai pieaugs.
"NATO valstīm nav pietiekamu rezervju un jaudas, lai reaģētu uz šādām krīzēm," sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
"Pieprasījumam augot straujāk nekā ražošanai, dažu preču cenas ir strauji pieaugušas. Lai gan 155 mm NATO standarta artilērijas šāviņi pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā maksāja aptuveni 2100 ASV dolārus gabalā, šo šāviņu cena tagad ir četrkāršojusies līdz aptuveni 8400 ASV dolāriem," teikts rakstā.
"Politiķi ir aicinājuši aizsardzības uzņēmumus paplašināt jaudu un paātrināt ražošanu, bet nozares amatpersonas saka, ka vēlas garantijas, ka pieprasījums pēc karadarbības pārtraukšanas nesamazināsies, liekot uzņēmumiem samazināt investīcijas, kā tas ir noticis jau iepriekš," raksta The Wall Street Journal.
“Līdz šim abos konfliktos - karā starp Ukrainu un Krieviju un Izraēlu un Hamās - tiek izmantoti dažādi ieroči, taču situācija var mainīties, ja karadarbība izplatīsies Izraēlas teritorijā,” raksta izdevums.
ASV lielākais artilērijas šāviņu ražotājs “General Dynamics” paziņojis, ka sagaida, ka Izraēlas konflikts palielinās pieprasījumu, ko jau virza Ukraina.
Turklāt “General Dynamics” arī paziņoja, ka ir spējis palielināt artilērijas lādiņu un citas munīcijas ražošanu ātrāk, nekā gaidīts, ar Pentagona investīciju palīdzību. Uzņēmums plāno ik gadu saražot vienu miljonu čaulu, kas nozīmē pieckāršu pieaugumu.