Eksperte: [Krievu] nācijai ir jātiek attīrītai

© Pixabay

Kad Ukrainā karš būs beidzies, Krievijai ar savu "bardaku" būs jātiek galā pašai, ukraiņi gribēs tikai vienu - lai viņus krievi liek mierā, intervijā aģentūrai LETA norādīja Ukrainas drošības jautājumu eksperte Hanna Šelesta.

"Ukraiņi grib, lai viņus liek mierā. Ja ir iespējams, tad mēs labprātāk ar krieviem nekomunicējam vispār. Ukrainā valda pārliecība, ka krievu "bardaks" ir pašu krievu problēma," izteicās ārpolitikas padomes "Ukrainas prizma" drošības programmu direktore un žurnāla "UA: Ukraine Analytica" galvenā redaktore.

Šelesta uzsvēra, ka Krievija nav sapratusi, ka ukraiņiem Krievija ir kļuvusi diezgan vienaldzīga. Liela nozīme bijusi arī tam, ka Ukrainā vairs netranslē Krievijas televīzijas kanālus. Līdz ar to ukraiņi vairs neseko Krievijas aktualitātēm, nepazīst viņu šovbiznesa zvaigznes vai politiķus.

"Mēs norobežojāmies no Krievijas lietām jau pirms kara, bet viņi nekādi nevarēja attiekties pret mums kā tikai pret kaimiņiem. Mums ir ļoti labi bez viņiem," viņa norādīja.

"Kāpēc gan lai mēs vispār gribētu komunicēt ar krieviem, mēs varam komunicēt ar moldoviešiem, baltiešiem. Mēs paši izvēlēsimies, kas ir mūsu draugi un ar ko mums sarunāties," norādīja Šelesta. "Kāpēc mums būtu jāmazgā jūsu seja, dariet to paši, esiet taču pieauguši! Tāpēc vēlamies tikai to, lai krievi mums ļauj attīstīties tā, kā to gribam. Ja viņi neuzbrūk mums, tad mums ir vienalga, vai pie viņiem valda diktatūra - viņi paši ir šādu lēmumu pieņēmuši. Mums ir vienalga, mēs nevēlamies viņus izmainīt - tā ir viņu problēma."

Pēc Šelestas domām, tieši krieviem pēc kara būs jāpadomā par to, kā viņi varēs skatīties ukraiņiem acīs, krieviem būs jāizjūt kauns. "Mums nav jādomā par to, kā ar viņiem sarunāties, jo centāmies to darīt jau 30 gadus, bet tas noveda pie kara. Tagad mums jābūt mazliet savtīgiem. Ziniet, ja esat sasvīdis un dodaties uz ballīti, tad tā ir jūsu darīšana, vai vispirms ieejat dušā vai ejat uz ballīti smirdīgs," ironizēja eksperte.

Šelesta pirms februāra piedalījusies dažādās otrā līmeņa sarunās ar krieviem, taču neviens no cilvēkiem, kas tajās piedalījās, ar viņu nav kopš kara sākuma sazinājies. "Ja pat šiem cilvēkiem ir vienalga, tad mans komunikācijas līmenis tiks limitēts ar tikai dažiem draugiem Krievijā, kuri joprojām ir normāli, adekvāti cilvēki. Laimīgā kārtā tādi cilvēki Krievijā ir, bet tās ir atsevišķas personas, tā nav nācija. Un šai nācijai ir jātiek attīrītai," viņa sacīja.

Eksperte uzsvēra, ka nav nekādas runas par to, ka ukraiņi krieviem varētu piedot. Tāpēc Ukraina uzstāj uz tribunāla izveidi, kur ir jānonāk arī tiem, kas deva pavēles bombardēt dzīvokļu namus.

"Mums ir nepieciešama taisnīguma uzvara. Šis karš nav tikai [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina karš. Viņiem ir tāda pat izvēle, kur šaut, kā izvēle izvarot četrus gadus vecu bērnu vai to nedarīt. Tas nav nekāds Putins, tie ir ļoti konkrēti cilvēki," piebilda Šelesta.

Viņa norādīja, ka var eksistēt karš, kurā tiek ievēroti kara pamatprincipi, vai tāds karš, kurā tiek spīdzināti karagūstekņi. Izšķirošais faktors ir cilvēku individuālās izvēles, un šo izvēļu upuriem ir jāsagaida taisnīguma uzvara.

"Krieviem ir jāpieņem tas, ko viņi ir izdarījuši. Viņi nevar teikt, ka to izdarīja Putins, jo tām sievām, kas zvanīja vīriem un teica, ka viņi drīkst izvarot ukraiņu meitenes, ja vien lieto prezervatīvus, ir jāsaprot, ka viņas ir tikpat vainīgas kā Putins," izteicās Šelesta.

Pasaulē

Kurš gan no mums nav sapņojis kaut reizi dzīvē laimēt loterijā? Sieviete, kurai tikai dažu nedēļu laikā izdevās pat divas reizes laimēt loterijas galveno balvu, ir atklājusi savas veiksmes taktiku, raksta “limon.postimees.ee”.

Svarīgākais