Šodien, 20.decembrī, Briselē norisinās Eiropas Savienības (ES) Vides ministru padome (Padome). Latvijas delegāciju Padomē vada Vides ministrijas parlamentārā sekretāre Žaneta Mikosa.
Šīs Padomes ietvaros plānots izskatīt Beļģijas prezidentūras sagatavoto progresa ziņojumu par pārstrādāto direktīvas projektu par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem. Plānots apspriest jautājumus par direktīvas darbības jomu, dalītās savākšanas mērķiem, ražotāju pienākumiem un definīciju un ražotāju reģistru. Latvija atbalsta Beļģijas prezidentūras pieeju dalītās savākšanas mērķa noteikšanai pa atsevišķiem posmiem, jo uzskatām, ka 65% savākšanai būtu nepieciešams ilgāks laika posms.
Tāpat plānots izskatīt regulējumu attiecībā uz dalībvalstu iespējām ierobežot vai aizliegt ĢMO audzēšanu savā teritorijā. Latvija atbalsta Eiropas Komisijas priekšlikumu par dalībvalstu tiesību paplašināšanu, kas dalībvalstīm sniegs juridisko pamatu, ierobežojot vai aizliedzot ĢM kultūraugu audzēšanu savā teritorijā. Vides ministrijas speciālisti norāda, ka, mūsuprāt, EK izstrādātais regulas priekšlikums sniedz juridisko pamatu, lai dalībvalstis varētu noteikt ierobežojumus vai aizliegumus ĢM kultūraugu audzēšanai savā teritorijā. Latvija uzsver, ka nepieciešamas tālākās diskusijas starp Eiropas Padomes un EK Juridiskajiem dienestiem, lai panāktu vienošanos par šo jautājumu.
Padomes laikā plānots apskatīt 2010.gada oktobrī Japānā notikušās Bioloģiskās daudzveidības konvencijas Desmitā pušu konferences rezultātus. Latvija jau iepriekš ir paudusi nostāju, lai pilnībā ņemtu vērā bioloģiskās daudzveidības ieguldījumu ilgtspējīgā un videi nekaitīgā attīstībā un cilvēku labklājībā, ir ļoti svarīgi bioloģiskās daudzveidības prioritātes iekļaut ES finanšu shēmā, kā arī efektīvāk izmantot esošos resursus. Latvijas nostāju šajā jautājumā tikšanās laikā ar Vides komisāru Janezu Potočniku uzsvēra arī LR vides ministrs Raimonds Vējonis.
Noslēgumā norisināsies viedokļu apmaiņa par Kankūnas klimata konferences rezultātiem. Latvija uzskata, ka Kankūnas klimata konference ir labs pamats visaptverošās vienošanās panākšanai par nākotnes klimata režīmu, un ka šādu vienošanos vajadzētu censties sasniegt vēlākais 2011.gada decembra Klimata konferencē Dienvidāfrikā.