Vācija līdz 14. jūnijam pagarinājusi globālo ceļojumu brīdinājumu

© Pixabay

Jaunās koronavīrusa pandēmijas dēļ Vācijas valdība līdz 14.jūnijam pagarinājusi globālo ceļojumu brīdinājumu.

Šis ir jau otrais pagarinājums brīdinājumam, kas pirmo reizi tika izsludināts 17.martā, kad jaunā koronavīrusa dēļ tika apturēta starptautiskā satiksme un daudzas valstis aizliedza iebraukt ārvalstu pilsoņiem un ieviesa karantīnas pasākumus.

Vācijā pašreiz aizliegts arī vietējais tūrisms.

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss brīdinājis, ka pilsoņiem nevajadzētu gaidīt, ka šovasar dzīve atgriezīsies ierastajās sliedēs.

"Normāla brīvdienu sezona ar cilvēku pilniem pludmales bāriem un vasarnīcām šovasar netiks atļauta," sacīja ministrs.

Ārlietu ministrija ierosinājusi situāciju no jauna izvērtēt 14.jūnijā. Ministrija norādīja, ka lēmums par ceļojumu brīdinājumu pagarināšanu jāapsver reizē ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem ierobežojumiem uz bloka ārējām robežām, karantīnas noteikumiem attiecībā uz ieceļotajiem Vācijā, kā arī iekšējo ES robežu kontroli.

Vācijas valdība šodien nolēma arī ievērojami paplašināt Covid-19 testu veikšanu.

Veselības ministra Jensa Špāna ierosinājums paredz plašāku testu veikšanu riska grupām, tostarp pansionātu iemītniekiem.

Plānots arī nodrošināt, ka testu veikšanu sedz apdrošinātāji, arī gadījumos, kad cilvēkam nav simptomu.

"Mēs vēlamies nākotnē ātrāk atklāt, pārbaudīt un ārstēt koronavīrusa nēsātājus," sacīja Špāns.

Cita starpā likumprojekts arī paredz piešķirt papildus 50 miljonus eiro Vācijas 375 vietējām veselības aprūpes iestādēm.

Ministri arī atbalstīja ierosinājumu valdībai turpmāk segt 80% no uzņēmumu darbinieku algām, ja viņi strādā nepilnu slodzi vai atrodas dīkstāvē.

Vecākiem ar bērniem mājās tiks maksāti 87% no algas.

Valsts palīdzība iepriekš sedza 60% no algas un 67% no algas vecākiem.

Vācijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vairāk nekā 157 500 cilvēku, no kuriem vismaz 6056 miruši no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19.

Roberta Koha institūta jaunākie dati liecina, ka vīrusa reprodukcijas koeficients ir 0,9, kas nozīmē, ka vidēji katrs slimības pārnēsātājs inficē mazāk nekā vienu cilvēku.

Saskaņā ar institūta datiem aptuveni 120 400 Covid-19 pacienti ir atveseļojušies.

Pasaulē

Katru piektdienu Krievijas Tieslietu ministrija papildina savu tā saucamo ārvalstu aģentu sarakstu. Sarakstā iekļautie cilvēki automātiski tiek ieskaitīti valsts ienaidnieku kārtā – viņiem draud naudas sodi un pēc tam arī kriminālatbildība par to, ka viņi sociālajos tīklos nav norādījuši savu statusu vai arī nav iesnieguši, piemēram, valsts pieprasītos nepieciešamos ziņojumus par saiknēm ar ārzemēm. Par to, kā izpaužas šīs represijas un karš pret saviem pilsoņiem, informāciju apkopojuši ziņu platformas “www.currenttime.tv” žurnālisti.

Svarīgākais