Belokoņam piederošā "Manas bank" vēl nav atsākusi savu darbību

Latvijas baņķierim un uzņēmējam Valērijam Belokoņam piederošā "Manas bank" Kirgizstānā, kuras kontroli pārņēmusi pagaidu valdība, šodien nav atsākusi savu darbību, biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja bankas valdes pārstāvis Jevgēņijs Verbickis.

"Informācija, kas nāk no pagaidu valdības puses, nav saprotama, bet nekādus komentārus vai skaidrojumus viņi mums nesniedz," norādīja Verbickis.

Pagaidu valdība lēmumu par kontroles atcelšanu vai saglabāšanu "Manas bank" solījusi pieņemt līdz šīs dienas beigām.

Verbickis informēja, ka banku vairs neuzrauga pagaidu valdības bruņotie pārstāvji, bet situācija Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā joprojām esot saspringta.

Kirgizstānas centrālās bankas mājaslapā publicētajā paziņojumā tiek uzsvērts, ka valsts banku sistēma joprojām ir stabila un banku likviditāte ir pietiekama.

Iepriekš plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka pagaidu valdība pārņēmusi kontroli pār Belokoņam piederošo banku, jo no tās varētu būt aizplūduši gāztajam prezidentam Kurmanbekam Bakijevam pietuvināto personu finanšu līdzekļi.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Belokuņu un Bakijeva ģimeni jau iepriekš ir saistījuši biznesa darījumi.

Piemēram, 2006.gadā nu jau slēgtajai alusdarītavai "Kimmels Rīga" ar "Belokon Holdings" starpniecību bija plānots piesaistīt vairāku miljonu latu investīcijas no SIA "Maval Aktivi", kuras aktīvi vienādās daļās piederēja Belokoņam un nu jau no varas gāztā Kirgizstānas prezidenta dēlam Maksimam Bakijevam.

Savukārt paziņojums oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" liecināja, ka par "Kimmels Rīga" padomes priekšsēdētāju tajā laikā tika apstiprināts Belokoņs, bet par viņa vietnieku darbam padomē tika iecelts M.Bakijevs.

Kā ziņots, Ārlietu ministrija (ĀM) ir nosūtījusi notu Kirgizstānai, atgādinot nemieru pārņemtajai valstij par saistību ievērošanu ar Latviju attiecībā uz investīciju aizsardzību.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja ĀM preses sekretārs Rets Plēsums, nota nosūtīta Latvijas vēstniecībai Taškentā, kas to tālāk nodos Kirgizstānas Ārlietu ministrijai. Šīs nedēļas laikā ministrija cer sagaidīt atbildi no valsts vadības.

Notā Latvija norāda, ka Kirgizstānā darbojas vairāki mūsu valsts uzņēmumi, kuri nemieros guvuši materiālus zaudējumus. Latvija lūdz Kirgizstānu nodrošināt mūsu valsts uzņēmēju investīciju aizsardzību, kā to paredz pušu starpā spēkā esošais līgums. Tāpat tiek lūgts nodrošināt pilnīgu Latvijas valstspiederīgo, kas atrodas Kirgizstānā, drošību.

Latvija saistībā ar situāciju par mūsu valsts uzņēmēju investīciju aizsardzību informējusi arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecības Kirgizstānā, kā arī devusi ziņu Eiropas Savienības kolēģiem.

LETA jau ziņoja, ka Belokoņam piederošā "Manas bank" Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā, kuras kontroli pārņēmuši opozīcijas nemiernieki, pagaidām ir pārtraukusi savu darbību.

Saskaņā ar Verbicka teikto kopumā "Manas bank" strādā 202 darbinieki, no kuriem divi ir Latvijas valstspiederīgie.

Svarīgākais