Avarējusi "Air Algerie" lidmašīna ar 125 cilvēkiem

© scanpix

Aviokompānija "Air Algerie" informē, ka pazaudējusi kontaktu ar aviolaineru A320, kurš devās reisā Uagadugu - Alžīra, uz klāja atradās 119 pasažieri un seši apkalpes locekļi.

Lidmašīna no radariem pazuda 50 minūtes pēc pacelšanās no Burkinafaso galvaspilsētas, ziņo BBC news.

Aviakompānijas pārstāvis stāstījis, ka sakari ar lidmašīnu pazuduši, kad tā lidojusi virs Mali ziemeļu rajoniem. Pēdējā sazināšanās reizē Lidostas dispečeri pilotiem ieteikuši  nedaudz mainīt virzienu, lai sliktās redzamības apstākļos tas neatrastos bīstami tuvu lidmašīnai, kas lidojusi no Alžīras uz Bamako.

Ir atrastas avarējušās lidmašīnas atlūzas, pavēstīja Burkinafaso armija.

"Mēs esam atraduši Alžīrijas lidmašīnu. Atlūzas ir pamanītas 50 kilometrus uz ziemeļiem no Burkinafaso robežas" Mali pilsētas Gosi apkaimē, apliecināja ģenerālis Žilbērs Djendjērs.

Lidmašīnā bijuši 119 cilvēki, ieskaitot septiņus apkalpes locekļus, sacīja Alžīrijas premjerministrs Abdelmaleks as Sellals.

"Upuru vidū ir kā alžīrieši, tā ārzemnieki," norādīja premjers.

Lidmašīna nogāzusies starp Gao un Tesalitu, iepriekš sacīja brigādes ģenerālis Koko Esiens, ANO Mali misijas pārstāvis.

Pasažieru vidū bijis 51 Francijas pilsonis un 26 Burkinafaso pilsoņi.

Avarējusi lidmašīna "McDonnell Douglas MD-83". Tā tikusi nomāta no Spānijas uzņēmuma "Swiftair".

Visi seši apkalpes locekļi bijuši Spānijas pilsoņi, apliecināja Spānijas pilotu apvienība "Sepla".

Lidmašīna pazudusi aptuveni stundu pēc pacelšanās no Burkinafaso galvaspilsētas Vagadugu lidlauka, paziņoja "Swiftair".

Kontakts ar lidmašīnu pazudis, kad tā atradusies virs Mali nemierīgajiem ziemeļiem, pavēstīja Mali premjera birojs.

Džihādisti 2012.gadā uz vairākiem mēnešiem bija sagrābuši Mali ziemeļus savā kontrolē.

Neraugoties uz to, ka Francijas vadītās intervences rezultātā islāmisti pamatā ir sakauti, reģions joprojām ir nestabils.

Mali valdība un Mali ziemeļu bruņotie grupējumi Alžīrā 17.jūlijā uzsāka smagas sarunas, kuru mērķis ir miera līguma noslēgšana. Atsevišķās valsts daļās konflikts joprojām turpinās.

 

Pasaulē

Katru piektdienu Krievijas Tieslietu ministrija papildina savu tā saucamo ārvalstu aģentu sarakstu. Sarakstā iekļautie cilvēki automātiski tiek ieskaitīti valsts ienaidnieku kārtā – viņiem draud naudas sodi un pēc tam arī kriminālatbildība par to, ka viņi sociālajos tīklos nav norādījuši savu statusu vai arī nav iesnieguši, piemēram, valsts pieprasītos nepieciešamos ziņojumus par saiknēm ar ārzemēm. Par to, kā izpaužas šīs represijas un karš pret saviem pilsoņiem, informāciju apkopojuši ziņu platformas “www.currenttime.tv” žurnālisti.

Svarīgākais