Neatkarīgā iesaka: Kultūras notikumu afiša no 10. līdz 16. decembrim

© Publicitātes foto

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Zadovska un Muktupāvels, Zariņa un Krilovs, Kalniņa un Rubiķis, Egliens un Žilinskis

Divas senas mūzikas pasaules

No piektdienas, 16. decembra, koncertzālēs un baznīcās izskanēs Rēzijas Kalniņas (attēlā), Aināra Rubiķa un viņu draugu Ziemassvētku koncertprogramma «Vai zini, kas ir mīlestība».

Koncerta muzikālo audeklu veido divas senas mūzikas pasaules. Divas garīgas tradīcijas, kuras līdz šodienai nonākušas, pateicoties mūsu tēvu tēvu un senču senču mutvārdu tradīcijai. Garīgi dziedājumi kristīgajā baznīcas kalendārā un latviešu gadskārtu ieražu tautasdziesmas - divi it kā tālu viens no otra atdalīti stūrakmeņi, bet, ieskatoties dziļāk, tajos ir daudz kā kopīga. Kā divas ceļa malas, kuras koncerta dalībnieki savienos vienā ceļā, skanot arfai un koklei, bungām un zvaniem, stabulēm un balsīm.

Koncertos skanēs dziesmas «Gauži raud saulīte», «Vidimus stellam», «Pieci vilki», «Nunc dimittis», «Zaļa zied zāle», «Ej projām, ledutiņ», «Christus factus est», «Ūsi, ūsi, kod lopuosi», «Victimae pschali laudes», «Aiz Daugavas melni meži», «Veni Sancte Spiritus», «Kas gan to celiņu sudrabiem nolēja», «O lux beata Trinitas», «Labvakari rudzu lauks» u.c.

«Katrs gads ir unikāls. Katra dzimšanas diena ir unikāla. Neatkārtojama. Un katra gada slieksnis ir pāreja ar to vai par to, ar ko mēs pārejam... Kas ir tā nasta, kas ir tas prieks, kas ir tās bēdas, kas ir mūsu pieredze, lai iekāptu nākamajā gadā... Mēs parasti svinam Ziemassvētkus un Jaungadu ar skatienu uz nākotni, bet nākotne nepastāv bez pagātnes. Nākotne nepastāv bez pieredzes. Un šis gada stāsts ir mūsu pieredze iepriekšējā gada griezumā, lai saprastu, ar ko mēs iekāpjam nākotnē vai kā mēs pārkāpjam slieksni un kur mēs nonāksim - pļavā, pie jūras, savā valstī... Pie Dieva. Mūsu dzīves mugursoma ir pilna ar mūsu pieredzi, un tas ir interesanti - atskatīties... Pagriezt galvu atpakaļ un atskatīties, un pateikties. Un tad kopā ar to, kas ar mani ir noticis, iekāpt nākotnē...»

Koncertā piedalās: Rēzija Kalniņa (balss), Ainārs Rubiķis (balss, taustiņi), Paula Pērkone (balss), Jēkabs Kalniņš (balss), Ilze Ķuzule-Skrastiņa vai Jana Herbsta (balss), Ilze Dzenīte (balss, taustiņi), Ieva Šablovska (arfa), Ainars Šablovskis (dudoks, saksofons), Zane Sniķere (kokle), Ernests Mediņš (sitaminstrumenti). Daces Micānes-Zālītes dzejas dramatizējums.

Koncerti notiks: 16. decembrī plkst. 19.00 Mārupes kultūras namā, 18. decembrī plkst. 16.00 Ikšķiles ev. lut. baznīcā, 21. decembrī plkst. 19.00 Kultūras centrā «Ulbrokas pērle», 25. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā, 26. decembrī plkst. 16.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, 27. decembrī plkst. 19.00 Baltezera ev. lut. baznīcā, 29. decembrī plkst. 19.00 koncertzālē «Valmiera».

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Krievijas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) aģenti Anatolijs Čepiga un Aleksandrs Miškins, zināmi arī ar segvārdiem Boširovs un Petrovs, kuri patlaban uzturas Maskavā, nodarbojas ar cilvēku vervēšanu un viņu apmācīšanu diversiju organizēšanai Eiropā – telekanālā "Doždj" paziņojis bulgāru žurnālists – izmeklētājs Hristo Grozevs. Saskaņā ar Grozeva teikto, Anatolijs Čepiga dzīvo Maskavā, Mičurina prospektā, netālu no VDK augstskolas, un nodarbojas ar spiegu apmācību gan profesionāļu, gan neprofesionāļu līmenī.

Svarīgākais