Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 10 kultūras pasākumi līdz 29. oktobrim

© F64

7.lapa

Mirklis citur

Publicitātes foto

Rīgas domes vestibilā (Rātslaukumā 1) ir aplūkojama unikāla fotoizstāde «Mirklis citur», ko radījusi fotogrāfe Ieva Benefelde. Šajā izstādē fotomodeļi ir jaunieši ar īpašām vajadzībām.

Izstāde jau pabijusi Kuldīgas Mākslas centrā, Eiropas Savienības mājā, Aizputes kultūras namā un tagad atceļojusi atpakaļ uz Rīgu.

Projektā tika iesaistīti 10 jaunieši ar īpašām vajadzībām, kas darbojas fondā «Nāc līdzās!». Viņi ir no dažādām Latvijas vietām - Rīgas, Babītes, Dobeles, Mālpils, Ādažiem, Aizputes un Kuldīgas. Katram no viņiem ir kāds funkcionāls traucējums, kas liedz dzīvi baudīt pilnā spektrā. Taču viņi ir atraduši nodarbes, kurās var sevi lieliski apliecināt un justies pilnvērtīgi un laimīgi.

«Fotogrāfija ir viens no veidiem, kā mēs varam nodot informāciju citiem par sevi, saviem sapņiem, kā vēlamies redzēt sevi kaut uz īsu mirkli iedomātā tēlā. Caur fotogrāfiju un īpaši tām pievienotajiem stāstiem mēs varam nodot izstādes skatītājam informāciju, kas viņam palīdzēs labāk iepazīt un saprast cilvēkus ar īpašām vajadzībām,» saka fonda «Nāc līdzās!» vadītāja un izstādes idejas realizētāja Sarma Freiberga.

«Vai tev kādreiz ir bijusi vēlme pamirkšķināt acis un ceļot laikā un telpā kaut uz mirkli? Katram no mums dažreiz gribas būt citur. Uzzināt, kāda ir sajūta, kad drosmes vējš iepūš musketiera cepures spalvā. Vai sadzirdēt, kā švīkst princeses kleitas apakšmala pret muižas deju grīdu, kad sper soli. Ļauties iztēlei un sapņiem! Prom no ikdienības! Mirkli būt kur citur,» tā fotogrāfe Ieva Benefelde uzbur fotogrāfiju tapšanas gaisotni. Arī izstādes apmeklētāji varēs iepazīt mirkli citur. Mirkli jauniešu ikdienā, ko atklās viņu pašu ierunāti stāsti, varēs noklausīties, izmantojot kvadrātkodu pie fotogrāfijām.

Izstādes kuratore - Krista Karlsone.

Gaidīts ikviens Rīgas domes darba laikā. Izstāde būs atvērta līdz 11. novembrim.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.

Svarīgākais