Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 17. līdz 23. septembrim

© Publicitātes foto

5.lapa

Bulajeva un Liepājas simfoniskā orķestra satikšanās

Publicitātes foto

Piektdien, 23. septembrī, Liepājas simfoniskais orķestris dosies piecu koncertu tūrē pa Latviju, kas 14. oktobrī pulksten 19 noslēgsies Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars». Kopā ar vijolnieku Daniilu Bulajevu (attēlā) diriģenta Andra Veismaņa vadībā orķestris koncertēs arī Limbažos, Balvos, Jelgavā un Talsos.

Talantīgā vijolnieka Daniila Bulajeva (18) un Liepājas simfoniskā orķestra satikšanās uz vienas skatuves ir sen gaidīts notikums. Pēdējā kopīgā muzicēšanas reize bija Liepājā 2018. gadā, taču vijolnieka meistarība aug ar katru dienu, un kopš šīs tikšanās viņš 2020. gadā tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā «Gada jaunais mākslinieks», kā arī piedalījies dažādos mūzikas festivālos daudzās pasaules vietās, iegūstot augstākos novērtējumus arī starptautiskos konkursos.

Daniils Bulajevs vijoļspēli ir apguvis Nellijas Sarkisjanas klasē Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Instrumentu izvēlējies četru gadu vecumā, Gidona Krēmera uzstāšanās iedvesmots, un jau piecu gadu vecumā pirmo reizi kā solists koncertējis kopā ar kamerorķestri. Plašāku rezonansi sabiedrībā izpelnījās Bulajeva uzstāšanās kopā ar orķestri «Kremerata Baltica» 2014. gadā, kur tika atskaņots Georga Pelēča skaņdarbs «Plaukstošais jasmīns».

Diriģenta Andra Veismaņa vadībā Liepājas simfoniskais orķestris un Daniils Bulajevs atskaņos Fēliksa Mendelszona vijoļkoncertu.

Tā kā ģeniālais vācu komponists bija harmonisks un gaišs cilvēks un tāda ir arī viņa mūzika, tad izmisuma un pasaules sāpju tajā neatrast. Viņš neslēpa, ka komponējot domā par plašu klausītāju loku, kura gaumi vēlējās audzināt - novērst no jūsmošanas par ārišķīgu virtuozitāti. Kritizējot šādus skaņdarbus, kuri, viņa vārdiem, «pakļauj riskam mūsu nabaga ausis», Mendelszons bija kategorisks: «Lai man nestāsta, ka to vēlas publika, arī es esmu publika un gribu pretējo.»

Koncerts vijolei un orķestrim mi minorā to apliecina jo spilgti un ir pretpols tiem 19. gadsimtā daudz tapušajiem tukšas spozmes opusiem, par kuriem Šūmanis savulaik ironizēja, ka to autori vispirms sacerējuši virtuozās pasāžas un tikai tad domājuši, kā lai aizpilda pārējo.

Koncerta programmā iekļauta arī uvertīra vienai no populārākajām Volfganga Amadeja Mocarta operām «Figaro kāzas» un pirmais Pētera Čaikovska simfoniskais darbs - simfonija «Ziemas sapņi».

Liepājas simfoniskā orķestra Latvijas tūre iesāksies ar koncertu 23. septembrī pulksten 19 Limbažu kultūras namā, turpināsies ar koncertiem 24. septembrī pulksten 17 Balvu kultūras un atpūtas centrā, 5. oktobrī pulksten 19 - Jelgavas kultūras namā un 13. oktobrī pulksten 19 - Talsu tautas namā, bet noslēgsies 14. oktobrī Liepājā.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Krievijas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) aģenti Anatolijs Čepiga un Aleksandrs Miškins, zināmi arī ar segvārdiem Boširovs un Petrovs, kuri patlaban uzturas Maskavā, nodarbojas ar cilvēku vervēšanu un viņu apmācīšanu diversiju organizēšanai Eiropā – telekanālā "Doždj" paziņojis bulgāru žurnālists – izmeklētājs Hristo Grozevs. Saskaņā ar Grozeva teikto, Anatolijs Čepiga dzīvo Maskavā, Mičurina prospektā, netālu no VDK augstskolas, un nodarbojas ar spiegu apmācību gan profesionāļu, gan neprofesionāļu līmenī.

Svarīgākais