Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 10 kultūras pasākumi līdz 20. maijam

© Publicitātes foto

9.lapa

Vidzemes sieviešu koru festivāls

Publicitātes foto

Svētdien, 15. maijā, pulksten 16.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Vidzemes sieviešu koru festivāls.

Tajā piedalīsies Valmieras Kultūras centra sieviešu koris «Jumara», Dikļu Kultūras centra sieviešu koris «Lira» (attēlā), Limbažu Kultūras nama sieviešu koris «Kalme», Priekuļu Kultūras nama sieviešu koris «Laumas» un Trapenes Kultūras nama sieviešu koris «Trapene».

Dikļu Kultūras centra sieviešu kora «Lira» diriģente Larisa Stivriņa stāsta, ka Vidzemes sieviešu koru festivāla pirmsākumi meklējami pirms četriem gadiem, kad pēc Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem korim «Lira» radās doma organizēt ikgadēju salidojumu Vidzemes koriem, lai varētu satikties, kopā dziedāt gan savam, gan skatītāju priekam un arī periodā starp Dziesmu svētkiem uzturētu nemainīgi augstu kvalitātes latiņu.

«Pirmais festivāls 2019. gadā norisinājās Dikļos, tajā piedalījās četri sieviešu kori. Radās doma, ka būtu interesantāk, ja festivāls katru gadu notiktu citā vietā, tādēļ izveidojām ceļojošo «Liru», kas izlozes veidā nonāk pie tā kora, kurš rīkos nākamo sieviešu koru salidojumu. Pirmajā festivālā to izlozēja Priekuļu Kultūras nama sieviešu koris «Laumas», tādēļ, likumsakarīgi, 2020. gadā kori tikās Priekuļos. Tur ceļojošo kausu izlozēja sieviešu koris «Jumara». Pandēmijas dēļ pagājušajā gadā festivālu sarīkot nebija iespējams, tādēļ tiekamies šopavasar. Festivālā katrs koris izpildīs skaistākās dziesmas pēc savas izvēles, kā arī dziedāsim vairākas kopdziesmas no sieviešu un vīru koru svētku repertuāra, kas 4. jūnijā norisināsies Tukumā,» stāsta Larisa Stivriņa.

Vidzemes sieviešu koru festivāla apmeklējums bez ieejas maksas.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.