"Neatkarīgā" iesaka: Bezmaksas TOP 9 kultūras pasākumi līdz 14. aprīlim

© Publicitātes foto

6.lapa

Lūgšana par Ukrainu

Publicitātes foto

Sestdien, 9. aprīlī, pulksten 19 Rīgas Domā gaidāms koncerts «Lūgšana par Ukrainu», kura mērķis ir vairot kopēju iekšējo spēku un paust atbalstu Ukrainai.

Koncertā apvienosies trīs Latvijas kori - profesionālais vīru kamerkoris «Logos», Rīgas pareizticīgo kamerkoris «Blagovest» un jauniešu kamerkoris «Accolada» (attēlā), kā arī ērģelniece Larisa Bulava. Visi dalībnieki caur garīgo dimensiju un daudziem tik tuvo pareizticīgo mūziku vēlas parādīt koncerta auditorijai savu nostāju par kara nosodījumu.

Būs dzirdamas pareizticīgo dziedājumu pērles un ērģeļu mūzika. Pasākums norisināsies klātienē un video tiešraidē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta «Facebook» un «YouTube» kontā.

Rīgas pareizticīgo koris «Blagovest» ir daudzu starptautisku koru konkursu un festivālu laureāts, ar panākumiem sniedzis vieskoncertus vairākās pasaules valstīs. Tas apvieno labākās Latvijas kordziedāšanas tradīcijas un spilgtu, izjustu pareizticīgās mūzikas izpildījuma tehniku.

Kamerkoris «Logos» ir profesionāls vīru koris, kura pamata repertuāru veido garīgā mūzika. Savu starptautisko atpazīstamību tas ieguvis ar pareizticīgās mūzikas programmu atskaņojumiem.

Jauniešu kamerkoris «Accolada» ir Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku un Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu svētku laureāts, ieguvis godalgas Latvijas un vairākos starptautiskos konkursos un festivālos. Tā repertuārā ir krievu garīgā mūzika, pasaules klasiķu skaņdarbi un tautas dziesmas.

Larisa Bulava ir Rīgas Doma ilggadējā ērģelniece un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore. Larisa Bulava aktīvi koncertē gan Latvijā, gan cituviet.

Bezmaksas ielūgumi saņemami Rīgas Doma kasē vai piesakoties elektroniski, sūtot e-pastu uz info@singlatvia.lv.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.