Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Vāne un Liepa, Vītoliņa un Heinrihsons, Pauls un Peters, Reiniks un Ričijs Rū
No sestdienas, 19. februāra, galerijas «Romas dārzs» izstāžu zālē (Zivju ielā 3, Liepājā) aplūkojama mākslinieces Ilzes Vītoliņas tērpu skiču izstāde «Teātris».
Mākslinieces Ilzes Vītoliņas (attēlā) personālizstāde, kas tapusi sadarbībā ar Liepājas teātri un kuratori Elīnu Sproģi, atklāj Liepājas teātra jaunās sezonas lielākā jauniestudējuma «Vairāk par dzīvi/Teātris» tapšanas aizkulises. Tā sastāv no 50 kostīmu skicēm, kas veidotas akvareļa tehnikā ar pievienotiem audumu un aksesuāru paraugiem, kā arī precizējošiem aprakstiem.
Galerijas telpās būs sastopami tēli, kas uz skatuves atdzīvojas Lauras Grozas režijā. Muzikālajai izrādei ar kaislībām, kā to nodēvējusi režisore, par pamatu ņemta britu dramaturga Gaja Boltona luga «Vairāk par dzīvi», kas balstīta rakstnieka Viljama Somerseta Moema romānā «Teātris». Tā skatītājus iepazīstina ar kabarē, kurā mūsdienās tiek izspēlēta pagājušā gadsimta 30. gadu estētika. Atsauces uz to nolasāmas arī Ilzes Vītoliņas iztēloto kostīmu risinājumos - žilbinošajās vakarkleitās, ekstravagantajās galvas rotās un elegantajos smokingos.
Sapludinot realitāti un skatuvi, gan izrādes scenogrāfijā, gan kostīmos atklājas raksturu un kopējās atmosfēras meklējumi. Pati māksliniece saka, ka šajā izstādē tiek parādīta pavisam neliela daļa no ilgā un sarežģītā procesa, kas ataino izrādes tapšanas gaitu vairāk kā gada garumā. Pēc šiem zīmējumiem šūti, materiālā iztēloti un konstruēti kā aktieru kostīmi, tā arī to frizūras, grimi un aksesuāri, kas izrādes varoņu attiecību horeogrāfiju piesaista noteiktai videi, vienlaikus parādot kostīmu mākslinieka neizmērojamo lomu izrādes tapšanā - aktieru spējā iejusties tēlā un nodot materiāla kopējo vēstījumu.
Uz skatuves un Ilzes Vītoliņas akvareļu gleznojumos atpazīstami Inese Kučinska, Valts Skuja, Egons Dombrovskis, Karīna Tatarinova, Edgars Pujāts, Everita Pjata-Gertnere, kā arī citi Liepājas teātra aktieri.
Izstādes kuratore - Elīna Sproģe.
Izstāde skatāma līdz 1. maijam.