Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 6 kultūras pasākumi līdz 15. oktobrim

© Publicitātes foto

5.lapa

Dzīve celiņos

Publicitātes foto

Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā atklāta Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Kursa» izstāde «Dzīve celiņos».

Izstādē būs skatāmi dažādās tehnikās austi un tamborēti grīdas celiņi, liela daļa no kuriem darināti no otrreiz izmantojamiem materiāliem.

«Grīdas celiņi ir it kā necils sadzīves priekšmets, bet tiem ir svarīga nozīme labsajūtas radīšanā. Mājoklī tas ir viens no pirmajiem priekšmetiem, kas sagaida ienācēju,» stāsta studijas vadītāja Ilma Rubene. «Pie gultas noklāts celiņš patīkami silda kājas no rīta pieceļoties vai vannasistabā izkāpjot no peldes. Tādēļ vēlējāmies pievērst uzmanību šiem priekšmetiem. Starp citu, izstādē būs redzami arī peldmēteļi, kas šūti no audumu atgriezumiem un krāsoti ar augu krāsām. Nāciet, vērtējiet, iedvesmojieties! Un, ja vēlaties radīt paši savām rokām, aicinām pievienoties mūsu studijas dalībnieku pulkam.»

Ar darbiem izstādē piedalās studijas vadītāja Ilma Rubene un meistares Līvija Arāja, Dzintra Bitēna, Sandra Ceļmala, Iveta Deģe, Aiva Dzenīte, Milda Dīriņa, Dzintra Džeriņa, Baiba Griezīte, Velta Jeroņina, Iveta Kuncīte, Daina Lukjanova, Indra Nomeiko, Rita Pogoska, Aija Rūcene, Velga Reķēna, Ilga Reinharde.

TLMS «Kursa» pamatus 1958. gadā likusi tekstilmāksliniece Erna Ošele, izveidojot audēju un rokdarbnieču pulciņu. Gadu gaitā pulciņš veidojās par vienu no lielākajām studijām Latvijā, šo pozīciju saglabājot līdz mūsdienām.

TLMS «Kursa» rīkotās izstādes ir daudzveidīgas, meistari cenšas strādāt ne tikai ar etnogrāfisko materiālu, bet arī sekot līdzi mūsdienu modes tendencēm, par ko liecina studijas dalībnieku pievēršanās dažādiem moderno rokdarbu veidiem.

Pašlaik studijā vairākās sekcijās darbojas vairāk nekā 40 dalībnieku - audējas, adītājas, pinēji, dzintara apstrādātāji, keramiķi, kokapstrādātāji un rokdarbnieces. Uzmanību!

Pasākums notiek «zaļajā drošības režīmā» un tajā tiek ielaistas personas (tajā skaitā bērni), kuras ir pabeigušas pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pēdējo 6 mēnešu laikā ir pārslimojušas Covid-19 un var uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu. Apmeklējot pasākumus, būs jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte).

Izstādi varēs aplūkot līdz 30. oktobrim.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.