Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 9 kultūras pasākumi līdz 10. septembrim

© Publicitātes foto

7.lapa

Labestība un pacietība Kultūras pilī «Ziemeļblāzma»

Publicitātes foto

Kultūras pilī «Ziemeļblāzma» Rīgā ir apskatāma starptautiskā mākslas izstāde «Īstenība, Labestība, Pacietība». Tā stāsta par labo un ļauno, par cilvēka iekšējās garīgās pasaules skaistumu un par cilvēktiesību pārkāpumu traģēdiju, kas joprojām risinās Ķīnā.

Kopš 2004. gada jūlija starptautiskā izstāde «Īstenība, Labestība, Pacietība» ir tikusi eksponēta vairāk kā 1000 reizes un apceļojusi vairāk kā 50 valstis visā pasaulē. Šoreiz ar Ziemeļrīgas kultūras apvienības atbalstu izstāde tiek organizēta Rīgā.

Katra mākslas darba būtība nes sevī īstenību, labestību un pacietību - universālas īpašības, kas veido cilvēces morāles pamatu. Mākslinieki smeļas iedvesmu no šiem principiem, vēloties atgriezties pie tradicionālās mākslas formas un radīt vairāk nekā tikai skaistu mākslu.

Mākslas darbu kolekcijas mākslinieciskās idejas autors un iedvesmotājs ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu ķīniešu skulptoriem - profesors Džan Kuņluņs. Neskatoties uz lielo ieguldījumu savas tautas mākslas attīstībā, mākslinieks ticis vajāts un ir pieredzējis Ķīnas komunistiskā režīma brutālo vardarbības kampaņu, kas Ķīnā tika vērsta pret senu tradicionālo ķīniešu meditācijas un sevis pilnveidošanas praksi Faluņgun, kas pazīstama arī kā Faluņ Dafa.

Profesors Džan Kuņluņs saka: «Mūsu māksla rodas no tīras sirds, un mūsu darbs atspoguļo mūsu pašu pieredzēto. Māksla spēj ievērojami ietekmēt cilvēku domu gaitu, un tai ir tieša saikne ar cilvēka morāli un to, kā tās abas mijiedarbojas.»

Mākslinieki veidojuši šo izstādes darbu kolekciju reālisma stila eļļas gleznās un tradicionālās ķīniešu tēlotājmākslas tehnikās, uzsverot gleznās atainoto sižetu vienkāršību un skaidrību. Savos mākslinieciskajos centienos viņi tiecas uz augstāku gudrību un patiesību, cildina dievišķo un skar jautājumu par mijiedarbību starp labo un ļauno. Izstādē būs apskatāmi mākslas darbi, kuru autori ir mākslinieki - profesors Džan Kuņluņs, Čeņ Sjaopina, Ketlīna Gilisa (Kanāda), profesors Dun Sjicjans, Van Veisjina, Čeņ Dženpina, Eimija Li (ASV), Li Juaņs (Japāna) un Džou Dzjišiou, Gu Žuidžeņa, Sjui Juipei (Taivāna), Šī Tinjiņa, Cjin Sjiņa, Li Beņs, Van Dzjina (Ķīna).

Izstāde būs aplūkojama līdz 14. novembrim katru dienu no pulksten 9 līdz 20.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Teju vai neticama ziņa – jau šoruden pie saviem daudzskaitlīgajiem cienītājiem atgriežas tradīcijām bagātais mūzikas un mākslas festivāls “Bildes”, kas bija iepauzējis uz četriem gadiem un kura sakarā nekas neliecināja, ka šogad tas varētu atdzimt! Tiesa, nebija ne mazāko šaubu, ka uzņēmīgā “Bilžu” “māte” Tija Auziņa festivālu atjaunos, taču neticējās, ka tas notiks tik spēji un tik drīz – festivāls sāksies jau pēc mēneša!

Svarīgākais