Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 9 kultūras pasākumi no 7. līdz 13. augustam

© Publicitātes foto

4.lapa

Pagājušās nākotnes atmiņas

Publicitātes foto

Sestdien, 7. augustā, pulksten 22 Daugavpils cietoksnī notiks starptautiska dejas izrāde par laiku - ceļojums no atmiņām par pagātni caur tagadni uz nākotni.

Tās mākslinieciskais koncepts apvieno laikmetīgo deju un hiphopu, kā arī dinamisku scenogrāfiju ar lielformāta projekcijām un spoguļiem.

Izrāde ir daļa vērienīga projekta «People Power Partnership», kas notiek 11 Eiropas valstīs un šajā posmā Vācijas režisore Sigrun Fritsch un horeogrāfs Jānis Putniņš satiekas ar dažādiem Latvijas un Portugāles dejotājiem - 16 jauniešiem ar atšķirīgu kustību pieredzi, kas pavasarī izturēja projekta dalībnieku atlasi un divas nedēļas pavada Daugavpils cietoksnī, strādājot pie izrādes tēmas, veidojot horeogrāfiju un filmējot projekcijas, kas tiks izmantotas gan šajā iestudējumā, gan nākotnes izrādēs. Izrāde top kā vietai pielāgots («sight-specific») iestudējums, kas nozīmē daļu tā satura radīšanas un pielāgošanas tieši attiecīgajai vietai, kurā notiek darbība.

7. augustā Daugavpils cietoksni iedzīvinās ne tikai kustību un videoprojekciju dinamika, bet arī audioieraksti par izrādē apskatītajiem jautājumiem latviešu, portugāļu, angļu un krievu valodās.

Radošajā procesā dalībnieki viens otram un paši sev uzdod jautājumus par pagātnes pieredzi un to, kā tā ietekmē viņu tagadnes dzīvi. Ja mēs apzināti iedziļināmies pagātnē un vidē, kas mūs veidojusi, vai varam izrauties no tā laukā, izvēloties savu, neatkarīgu ceļu? Un kurā brīdī kļūst par sarežģītu izvēlēties pārmaiņas, jo esam pārāk saauguši ar ierasto patiesību?

Uzmanību!

Izrāde notiks pie Daugavpils cietokšņa mazā pulvera pagraba (Nikolaja ielā 2). Pasākumu iespējams apmeklēt vai nu ar derīgu Covid-19 sertifikātu vai negatīvu testu.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.