Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 5. līdz 11. jūnijam

© Publicitātes foto

8.lapa

Ievas Raudsepas izstāde «LOW» galerijā

Publicitātes foto

Pirmdien, 7. jūnijā, pulksten 17 «LOW» galerijas jaunajās telpās (Lāčplēša ielā 78A, Rīgā) tiks atklāta Ievas Raudsepas personālizstāde «Krīzes laikā slēgts/Rūpējieties viens par otru».

Iedvesmojoties no tā, kā darbojas labsajūtas bizness, māksliniece izveidojusi video darbu par vidi, kuru uztur mijiedarbe starp alkatīgu vienaldzību un psihofizisku dziedniecību kapitālistiskā pasaulē. Tā pamatā ir izdomāts stāsts, kurā vēstīts par jaunu sievieti, kas pārvācas uz Losandželosu un uzsāk darbu sulu bārā. Drīz vien viņai izveidojas romantiskas attiecības ar kādu mākslas studentu un nav vairs iespējams izšķirt kur beidzas alternatīvā medicīna un kur sākas laikmetīgā māksla.

Ticība, ka Dienvidkalifornija ir vieta ar brīnumainu klimatu un tieši šajā pasaules nostūrī veselīgi cilvēki kļūst vēl veselīgāki, tiek uzturēta jau kopš 19. gadsimta beigām. Video darbā «Krīzes laikā slēgts/Rūpējieties viens par otru» māksliniece atsaucas uz Tomasa Manna romānu «Burvju kalns» (1924), kura darbība norisinās sanatorijā Šveices Alpos. Galvenajam varonim atklājoties slimības simptomiem, nevainīgs radinieka apciemojums sanatorijā ieilgst septiņu gadu garumā. To gaitā vērojams nebeidzamu dziedniecisku procedūru un dažādu veselības uzlabošanas un situācijas pieņemšanas stratēģiju absurdums, saduroties ar slimības neizbēgamo progresu. Ievas Raudsepas video darbā tiek uzburta labsajūtas biznesa aina, kas ļoti līdzinās «Burvju kalnam».

Ievas Raudsepas personālizstāde, kas norisinās festivāla «Rīgas Fotomēnesis 2021» ietvaros un kura tēma šogad ir «Dzīve pēc Covid?», atvērta no trešdienas līdz piektdienai (17-20) un būs aplūkojama līdz 17. jūlijam.

Video garums ir 25 minūtes. Seansi angļu valodā: pulksten 17, 18 un 19, latviešu valodā - pulksten 17.30, 18.30 un 19.30.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.