Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 1. līdz 7. maijam

© Publicitātes foto

4.lapa

Valmieras teātra izrādes skolēniem tiešsaistē

Publicitātes foto

Šobrīd, kad skolēnu klases uz teātri atbraukt nevar, programmas «Latvijas skolas soma» ietvaros tagad tiešsaistē pieejamas divas bērnu iecienītas Valmieras teātra izrādes - režisora Toma Treiņa iestudētais «Slinkums» un Valda «Staburaga bērni» Jāņa Znotiņa režijā.

Izrāde «Slinkums» stāsta par trim draugiem, kuriem skolā tiek uzdots uzdevums, diemžēl ne visi no viņiem ir tik čakli, lai to izpildītu, taču viņiem tiek dota otra iespēja. Slinkākais no draugiem piedāvā iespēju pārējiem doties uz Sliņķu zemi. Tā ir vieta, kur pašam it nemaz nav jāpiepūlas, kur visu, iespējams, tavā vietā izdara kāds cits. Šī pasaule šķiet ļoti kārdinoša, tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā. Slinkums kādreiz piemeklē ikvienu no mums un ir pat veselīgi dažkārt paslinkot, bet ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam. Jo tad, iespējams, kāds cits arī tavā vietā kļūs par prezidentu.

Iestudējums paredzēts 1.- 6. klašu skolēniem.

Izrādes radošā komanda: māksliniece Marta Mielava, dramaturģiskā konsultante - Justīne Kļava. Lomās: Anna Nele Āboliņa, Oskars Florencs-Vīksne un Toms Veličko.

«Staburaga bērni» režisoram Jānim Znotiņam, veidojot izrādi, svarīgi bija ne tikai no jauna kopā ar bērniem uzzināt par Staburagu, bet rosināt viņus lasīt pēc pašu, nevis vecāku vai skolotāju iniciatīvas. Izrāde ir lielisks veids, kā to darīt, jo tā rosina arī līdzdarboties. Tas ir stāsts par Janci un Marču, kas iepazinās kādā pavasara dienā Staburaga pakājē. Par abu draugu piedzīvojumiem un noslēpumiem, izzinot pasauli un Staburaga apkārtni, kas mums šobrīd vairs nav redzama un ir palikusi tikai nostāstos. Iestudējums paredzēts 1.- 4. klašu skolēniem.

Gaismu mākslinieks - Mareks Lužinskis, dramaturģijas konsultante - Madara Rutkēviča. Lomās: Aigars Apinis un Jānis Znotiņš.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.