Komentāri: Milzīgās un mazās darba algas – kādi faktori tās nosaka?

Harijs Rupeiks

ja uz aprakstīto ''lielo algu saņēmēju " amatiem būtu izsludināts konkurss bet viņu atalgojums būtu samazināts vismaz pusi, tad no piemērotiem kandidātiem nevarētu atkauties...kaut kas tur tomēr nav pareizi.

10.aug 2023 Atbildēt
Līga B.B.

Šķiet, kaut kas ir sajaukts - visi valdes priekšsēdētāji tiek meklēti konkursos un jo lielāka alga, jo vairāk pretendentu. Un otrādi - jo mazāka alga, jo mazāk interesentu

10.aug 2023 Atbildēt
EDGARS

"Svarīgi, ka viņi - gan “Sadales tīkla”, gan SPRK, gan formālo īpašnieku - Ekonomikas ministrijas -...." Formālo?! Lai ir formālie, ja tik "roka roku mazgā - abas treknas". Būsim reālisti, jo nauda kokos neaug, bet demokrātijas radītās iespējas visi vienlīdz nespēj izmantot. Augam gudri - lasaam NRA! "Komercbanku superpeļņu apsargā Latvijas Banka" (A.Kluinis)

10.aug 2023 Atbildēt
peteris

Šoreiz "Beņuks" labi trāpījis 10iekā. Arī saeimas vēlēšanās vienmēr būs šīs , mums gigantiskās , "valsts maizes edāju" masas atbalsts un vēlēšanas vienmēr būs notikušas un "tauta būs zvēlējusies". Kā , nekā izmisīgi barojam ap 40% šo ļaužu. Kas kurn, par vienmēr zemajām algām bet iet stabili vēlēt par savu nesagraujamo stabilitāti ( dakteru , skolotāju utt protesti ir , bet vairāk tikai naudas izspiešanai , ne pārmaiņām). Kaut 70% šo kantoru ar viņu "žurkām" tajos , viens kārtīgs , pozitīvas zīmes diktatoriņš uz kādiem 5 gadiem , šajā vienas lielpilsētas rajona lieluma zemītē visus 'Augeja staļļus "ātri iztīrītu un ievestu kārtību. Bet kur nu. Šī postsovietu telpa ir mainījusies tikai uz slikto pusi un pārmaiņu iespēja ir neiespējama. Atliks reizi 4 gados salasīties un , oastalas uzāvušiem , lēkt dziesmu svētkos kā tribal ciltīm Āfrikā vai Austrālijas aborigēniem. Jo reālas Latvijas drīz nebūs.

10.aug 2023 Atbildēt
Līga B.B.

jā, jā - tepat kaimiņos ir viens piemērs diktatoriņam, kurš rūpēs par tautu ir "visu sakārtojis"... kā kaut ko tik stulbu var izdomāt, šķiet, rakstīt un lasīt protošs cilvēks?!

10.aug 2023 Atbildēt
peteris atbilde Līga B.B.

Piemērs Singapūra, nevis jūsu vienīgais zināmais krievs.

Un mūsu Ulmanītis arī , izdzenājis gudrpļāpas, saveda valsti kārtībā visaiīšā laikā. lasiet vairāk par Dienu, meitiņ.

10.aug 2023 Atbildēt
Pārdaugavs

Mums vēlēšanas jārīko biežāk.

10.aug 2023 Atbildēt
vija

lielaka sabiedribas dala loti pasiva

10.aug 2023 Atbildēt
Osis

Tautas kalpus par setniekiem lai pierada ka var fiziski kusteties

Citadi kaulu kambari strada fiziski,bet nobarojusies v.

Snaudulo un audze taukus

10.aug 2023 Atbildēt
Līga B.B.

Bens pēdējā laikā ir kritis populismā un pus-rakstīšanā. Šajā rakstā, piemēram, nav pieminēts, ka uzņēmumu valdēm par to pieņemtiem lēmumiem ir jāatbild ar savu mantu un arī vēl zināmu laiku pēc tam, kad viņi tur vairs nav. Politiķiem un valsts iestāžu darbiniekiem, kuriem nav specifiski noteikta materiālā atbildība, izņemot bezizmēra politisko atbildību, nekādas citas atbildības par greiziem lēmumiem nav. Tāpēc arī algas mazākas. Protams, tas var nepasargāt zema līmeņa valsts iestādes darbinieku no "lietas radīšanas", novirzot atbildību no lēmumu pieņēmējiem/"politikas veidotājiem" uz vienkāršiem izpildītājiem, kā rāda pavisam nesena LV prakse.

10.aug 2023 Atbildēt
viesis

Hm, esmu ko palaidis garām? Kaut kā nav dzirdēts, ka kāds valdes loceklis būtu atbildējis ar visu savu mantu...... vai arī visi ir tādi profiņi, ka strādā ideāli? Drīzāk jau šī valdes locekļu atbildība ir tik pat mistiska kā politiskā atbildība.....

11.aug 2023 Atbildēt
viesis

Runājot par algām, Latvijas nacionālā īpatnība ir tā, ka šeit cilvēku darbs netiek novērtēts. Bija pētījums par atalgojumu Baltijas valstīs, un Latvijā salīdzinot ar pārējām, ir augstāka likme dažādiem vadītājiem bet zemākā likme- strādniekiem..... Tas arī visu izsaka. Bet autora pārdomas, ka cilvēki paši vainīgi ka maz saņem, Latvijas apstākļiem nav atbilstošas, izņemot to, ka viņi pasi vainīgi, ka vēl dzīvo Latvijā.....

11.aug 2023 Atbildēt
Arturs Ozols

Ir stat. tabula DNS060m. , tajā uzskaitīti visi darba ņēmēji kuri š.g. maijā ir saņēmuši darba samaksu . Tādu ir tikai 776490 !!! Īpatni ,ka cita tabula ziņo ,ka nodarbināti valstī esot 877 tūkstoši , tātad 100,5 tūkstoši nodarbināto nav saņēmusi darba samaksu maijā . Lauksaimniecības skaitīšanā noskaidrots ,ka Latvijā ir 27552 saimniecības kuras tirgum neko neražo ,tātad strādā paši sev ,bet nedaudz pārdotais netiek uzskaitīts . satrauc tas ,ka 297557 cilvēki (38,32% algu saņēmēji) atrodas mazo algu saņēmēju grupā , bet tādi kuri saņem līdz 200 eiro mēnesī ir 24528 cilvēki , strādājošo studentu te varētu būt ap 2 tūkstoši bet pārējie ? No 1000 līdz 4000 e/m saņēmēju valstī ir 447 263 nodarbinātie (57,6% algu saņēmēji) , tātad viņi ir tie kuri :izvelk" visu pensijas fondu un lielu daļu budžetā ieskaitīto nodokļu. Vecuma pensionāri ir 149916 vīrieši un 287684 sievietes . To par kuriem saka ,ka ir milzīgo algu saņēmēji ir tikai 3,25% no algu saņēmējiem , kopā 25259 nodarbināto . Jāuzsver ,ka te runa nav ne par īpašniekiem ,ne līdzīpašniekiem ,jo šī grupa gada beigās ienākumos saņem arī pelņas daļas un dividendes akciju sabiedrībās . Vairāk par 6000 eiro mēnesī valstī saņem 2619 cilvēki un ienākumu vidusslāņa grupai tas ir pat ļoti maz. tikai jautājums , vai tiem būtu jābūt budžeta atalgotiem cilvēkiem vai valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību vadītājiem un valdes locekļiem . Šīs grupas atalgojumu varētu regulēt likums.

11.aug 2023 Atbildēt

Komentēt