Ienākot zaļajā studijā Pienene, kas apvieno veikalu un kafetēriju, sajūtas mudina mazliet paceļot dabā, jo interjera dizainā galvenais motīvs veltīts pienenēm, kas tik krāšņi pavasarī ar dzelteniem ziediem rotā Latvijas pļavas un pēc tam pārvēršas liegās baltās pūkās.
Mūsdienīga elegance un romantisks lauku šarms līdzās komfortam, pateicoties gādīgu roku klātbūtnei, jau gadu mājo Liepupes muižā Salacgrīvas novadā netālu no jūras. Muižas interjerā parādās oriģinālas vēstures liecības, kas sadzīvo ar izsmalcinātu provinces luksusu.
Rīdzinieku Baibas, Jura un viņu bērnu Patrīcijas un Mārtiņa Smirnovu ģimenes mājvietā Rīgas apkaimē jau smaržo pēc piparkūkām, svecēm un Ziemassvētkiem.
Mālpils muižā pēc vērienīgas rekonstrukcijas pirms pieciem gadiem tika atvērta dizaina viesnīca ar smalkiem, gaumīgiem numuriem, lielām zālēm dažādiem pasākumiem un kāzām, ēkā saglabājot vēsturiskās, klasicisma stilam raksturīgās arhitektoniskās iezīmes un plānojumu.
Kafejnīcai Bonēra, kas pirms trīsarpus gadiem atvērta Rīgas centrā, interjera dizains veidots saistībā ar leģendārās modes karalienes Koko Šaneles vārdu, kura bija melnbaltās klasikas piekritēja.
Palsmanē 2011. gadā uz dzīvi apmetās divi jauni iedzīvotāji – ievācās tur ar visu savu māju. Un tad sākās brīnumi... Tika stādīti koki, taisītas balles, iedibināta labdarība un rīkots mocīšu festivāls.
Alda Lamberga un Daigas Balodes ģimene, kurā aug dvīnītes Anna un Loreta (gads un seši mēneši), pagaidām mitinās nelielā divistabu dzīvoklī Lielvārdē, jo ģimenes lielais sapnis esot pašiem uzcelt nelielu māju netālu no likteņupes Daugavas.
Vijas Kazākas ģimene Skrīveros dzīvo pašu celtā un labiekārtotā mājā, kurai vieta tikusi apzināti izvēlēta, jo ņemti vērā fen šui principi. «Tāpēc mums bija svarīgi, kur ēka atrodas, kādas izskatīsies un cik lielas būs istabas, kā arī krāsu izvēle,» stāsta Vija Kazāka.
Zeme cafe, kas tikai pirms pāris mēnešiem vēra savas durvis, ikvienu tās apmeklētāju Lielvārdē priecē ar brīnišķīgu interjeru, kas ir viens no priekšnoteikumiem, lai justos mājīgi un radītu vēlēšanos šeit pakavēties ilgāk.
Ebreju restorāna Menora īpašniece Diāna Rezņikova kopā ar ģimeni – vīru Jūliju, kurš ir uzņēmējs, bērniem Baruhu (10 gadi), Lineli (5 gadi) un Ruvenu (2 gadi) – vasaras nogalē pārcēlās uz jaunu mājvietu no iepriekšējās, kuru paši bija uzbūvējuši Rīgas apkaimē.
Māras un Sanda Bērtaišu ģimenes mājvieta – neliels divistabu dzīvoklis Pārdaugavā – iegādāts 2005. gadā pēc komunālo dzīvokļu šarma iepazīšanas un vairāku dzīvesvietu nomaiņas kopā ar draugiem studiju laikā.
SIA Optibet, kas ir pirmais Latvijā licencētais uzņēmums, kurš piedāvā sporta likmju un interneta kazino spēļu pakalpojumus, šogad pārcēlies uz jaunām telpām.
Restorāns Fazenda pašā Rīgas centrā jau bija paguvis iekarot uzticamu gardēžu un dzīves baudītāju sirdis, tāpēc tā īpašnieki Artis Ulmanis un Lauris Bukovskis nolēma neturēt sveci zem pūra un priecēt ar garšu un interjera valdzinājumu arī Pārdaugavas iedzīvotājus un viesus.
Restorāns Rīgas atslēga (KEY to RIGA), kura interjers un ēdienkarte veidoti pēc leģendārās latviešu kinofilmas Vella kalpi motīviem, apvienojis vienā komandā ne vien izcilus pavārus, bet arī interjera dizainerus un māksliniekus.
Zvērinātu advokātu birojs Adversus jau divus gadus iekārtojies Rīgas klusajā centrā, tāpēc tā telpu dizainā ņemts vērā vēsturiski saglabājies stils un respektēta senatnīgi klasiskā noskaņa.
Gatis un Ieva ir tik laimīgi un mīloši, viņu dzīves vide ir tik harmoniski skaista, ka gribas... nospļauties. Trīs reizes pār plecu un piesist pie koka. Lai, pasarg' dievs, kāds nenoskauž. Jo patlaban Krūmiņu ģimenei acīmredzami zvaigznes atrodas vislabvēlīgākajā stāvoklī.
Viesu nama Četri gadalaiki Krimuldas pusē saimniekiem Līgai un Agrim Baltmaņiem pirms pieciem gadiem radās vērienīgs plāns iekārtot viesu māju eirostilā, izmantojot arī dizaineru pakalpojumus.
Kulinārijas bloga www.gatavoza.lv autore Zane Užule kopā ar meitām Emīliju (7), Esteri (5) un Karlu (5) un vīru Mārtiņu jau kādu laiku dzīvo Siguldā, kur plāno būvēt arī paši savu ģimenes māju, taču, atrodoties Rīgā, ģimene labprāt iegriežas savā Teikas mājoklī, kur katrai lietai ir ne vien vēsture, bet arī stāsts, kā tā uz turieni atkļuvusi.
Vajadzība nokļūt neapdzīvotās bēniņu telpās var rasties gan privātmājās, gan sabiedriskās ēkās. Šim nolūkam noderēs salokāmas vai sabīdāmas bēniņu kāpnes, kas atšķirībā no stacionārajām bēniņu kāpnēm aizņem maz vietas, un arī finansiālais ieguldījums to iegādei ir salīdzinoši neliels.