Kā uzmundrināt organismu pēc negulētas nakts? Mediķu padomi

© unsplash.com

Labs miegs un regulāras fiziskās aktivitātes ir svarīgas garīgajai un fiziskajai veselībai. Bet vai vingrinājumi var palīdzēt cilvēkiem, kuri naktī neguļ pietiekami daudz? Raksta “Medical Daily”.

Jauns pētījums liecina, ka 20 minūtes mērenas slodzes pēc negulētas nakts var uzlabot smadzeņu darbību.

Pētnieki no Portsmutas universitātes ir atklājuši, ka mēreni vingrinājumi var uzlabot kognitīvās funkcijas pat tad, ja jums ir miega trūkums un zems skābekļa līmenis - pētījumi liecina, ka vingrinājumi ir gluži kā zāles ķermenim un smadzenēm.

unsplash.com

Rezultāti ir balstīti uz astoņu daļu eksperimentu, kas saistīts ar miega un skābekļa trūkumu - tie uzrādīja kognitīvās funkcijas uzlabošanos pēc 20 minūšu riteņbraukšanas.

Lai uzlabotu vingrošanas efektu, ieteicama mērena intensitāte, jo intensīvāka slodze var palielināt stresu. Vingrošanas priekšrocības ir saistītas ar palielinātu asins plūsmu un skābekli smadzenēs, taču tās var būt arī hormonu, fokusa un motivācijas izmaiņu rezultāts laika gaitā pēc treniņa.

unsplash.com

Pētījums arī parādīja, ka kognitīvā darbība nav atkarīga tikai no smadzeņu frontālās garozas, bet ir dažādu smadzeņu apgabalu un to subkortikālo struktūru koordinētu procesu rezultāts.

Veselība

Daudzi cilvēki saskaras ar grūtībām iemigt vai to, ka miegs ir trausls. Metodes, kā risināt šo problēmu, katram ir savas. Kāds mēģina pirms miega nelūkoties televizora, datora vai telefona ekrānā, cits dzer nomierinošu tēju, meditē vai lasa grāmatu, bet vēl kāds ķeras pie krasām metodēm - miegu veicinošiem medikamentiem. Svarīgi ir apzināties, kas, iespējams, ir vainojams pie miega problēmām un ko nepieciešams mainīt savā vakara rutīnā, lai nepavadītu kārtējo bezmiega nakti. Vai zinājāt, ka pie problēmām iemigt var būt vainojams uzturs?

Svarīgākais