Noskaidrojiet, kāpēc nepieciešams ēst ķiršus jeb kādu ieguvu veselībai var sniegt šīs gardās ogas.
Ķiršu uzturvētība (1 gl ķiršu ar kauliņiem):
Džanna Masi, dietoloģe, norāda, ka ķirši ir bagāti ar antioksidantiem, īpaši antocianīniem un kvercetīnu. Šie savienojumi palīdz cīnīties pret oksidatīvo stresu un iekaisumiem, potenciāli samazinot hronisku slimību risku. Daži pētījumi liecina, ka skābajos ķiršos ir augstāka kopējo fenola savienojumu koncentrācija, savukārt saldajos ķiršos ir vairāk antocianīnu.
Saskaņā ar "Sleep Foundation" ziņoto, skābajos ķiršos ir pietiekami daudz melatonīna, lai, ēdot šī ogas, varētu labāk un ilgāk gulēt. Melatonīns ir hormons, kas regulē miega un nomoda ciklu, un skābie ķirši ir dabisks šī miegu veicinošā savienojuma avots.
Pētījumi liecina, ka antocianīni, kas atrodami ķiršos, ir īpaši efektīvi, lai samazinātu iekaisuma marķierus organismā. Regulāra ķiršu lietošana uzturā var atbalstīt locītavu veselību un mazināt ar iekaisuma slimībām saistīto diskomfortu. "Ķirši satur pretiekaisuma savienojumus, kas var palīdzēt samazināt artrīta un podagras simptomus," saka Džanna Masi.
Ķirši ir labs C vitamīna avots. Kā zināms, tad šis vitamīns mums ir nepieciešams, lai uzturētu labu imūnsistēmu un veselību. Viena glāze sarkano ķiršu bez kauliņiem satur 25% no dienā ieteicamās C vitamīna devas.
Ķirši būs laba uzkoda ikvienam, kas vēlas zaudēt kādu lieko kilogramu. Šīs ogas satur daudz šķiedrvielu un ūdens, tieši tāpēc var palīdzēt svara zaudēšanas procesā. Turklāt ķiršu dabiskais saldums var apmierināt tieksmi pēc cukurotiem ēdieniem.
*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.