Dzīvo gudri!

7.feb 2020
Stresa situācijās mēdzam attīstīt ieradumus, kas vēlāk var mums kaitēt, piemēram, darba intervijās vai vai tiekoties ar jauniem cilvēkiem. Portāls "Brightside" ir apkopojis nepatīkamus ķermeņa valodas ieradumus, ar kuriem par sevi radām nepārliecinātu un nedrošu priekštatu.
5.feb 2020
Zaļš dzīvesveids sevī ietver ne tikai atkritumu šķirošanu un stikla pudeļu izmantošanu, bet arī izpratni par to, ko iesākt ar jau sagādātajām lietām. Piemēram, salmiņiem, kas šobrīd nonākuši dabas draugu ienaidnieku topa augšdaļā un ne velti. Nebēdā, ja mājās kāds pārītis vēl aizķēries- nemet tos ārā, bet pārvērt pogās. Jā - pogās!
5.feb 2020
Ir produkti, kuru ēšana vakarā ne tikai veicinās liekā svara rašanos, bet arī kaitēs organisma veselībai. Portāls "Tak prosto" apkopojis produktus, kurus labāk ēst dienas pirmajā pusē.
4.feb 2020
Rokas ādas kopšana bieži vien tiek atstāta novārtā, kaut gan tieši tā ikdienā mēdz būt pakļauta daudz vairāk nelabvēlīgu faktoru ietekmei nekā ķermeņa vai sejas āda. Turklāt roku un nagu stāvoklis spēj daudz ko pateikt par cilvēku, kā arī - nepareizi kopta roku āda var ikdienā sagādāt daudz diskomforta, īpaši ziemas mēnešos un atnākot pavasarim. Lai palīdzētu pareizi kopt roku ādu, padomos dalās BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.
2.feb 2020
Lielākais mīts, kam tic vairums cilvēku ir tāds, ka pastāv tāds “ideālais uztura plāns”, taču tā nav. Nav divu vienādu cilvēku ķermeņu un, kas der vienam, neder otram. Taču ir produkti, no kuriem jāizvairās noteiktā vecuma posmā, lai parūpētos par savu veselību.
1.feb 2020
Ausu sāpes ir vienas no nepatīkamākajām sajūtām, kāda iespējama. Īpaši, ja tās pārsteidz nesagatavotu. Lūk, mājas apstākļos pagatavojams līdzeklis, kas palīdzēs remdēt nepatīkamās ausu sāpes saaukstēšanās laikā.
30.jan 2020
Daudzas lietas ko ierasts darīt ikdienā bez īpašas piedomāšanas mēdz būt pat ļoti kaitīgas, piemēram, negatīvi ietekmējot mūsu veselību. No gaļas atsaldēšanas līdz roku žāvētāju izmantošanai publiskās tualetēs - varbūt kāds no šiem ieradumiem ir arī Tavs ikdienas sabiedrotais, tāpēc uzzini, kā to mainīt, lai uzlabotu savu ikdienu.
29.jan 2020
Neapstrādāti dārzeņi iznīcina labvēlīgos mikroorganismus, kas dzīvo zarnās, raksta "lenta.ua".
28.jan 2020
Veselīga uztura tēma ir kļūst arvien populārāka un cilvēkiem neapnīk meklēt informāciju, kādi tad produkti ir veselīgi un kādi nav. Kliedējam mītus par vairākiem produktiem, kas patiesībā nav tik neveselīgi, kā domājam, raksta "adme.ru".
27.jan 2020
Vakaram jābūt mierīgākajai dienas daļai, taču daudziem vecākiem tas ir pats darbīgākais brīdis, jo jāsagatavo bērns gulētiešanai. Kā panākt, lai maza bērna iemidzināšana nerada vecākiem liekas galvassāpes un neizvēršas par jampadraci, padomos dalās psiholoģe Iveta Aunīte.
24.jan 2020
Matu fēns būtībā ir ļoti noderīgs un parocīgs "instruments" mūsu mājas dzīvē. Ko tik nevar paveikt ar siltā gaisa plūsmu. Lūk, dažas radošas un neparastas idejas, kā vēl mājās izmantot matu fēnu.
23.jan 2020
Bērnu ratu izvēles iespējas mūsdienās ir neiedomājami lielas, tāpēc nav nekāds brīnums, ka vecāki apjūk plašā klāsta priekšā un īsti nesaprot, kādus ratiņus tad mazulim pirkt. Īpašs izaicinājums tas var būt tiem, kuri gaida pirmdzimto, jo viņiem nav pieredzes ar to, kāda ir ikdiena ar mazu bērnu, ekspektācijas no realitātes bieži vien mēdz atšķirties.
22.jan 2020
Briļļu nēsātājiem aukstā laikā jāsaskaras ar kādu izplatītu neērtību - ienākot siltā telpā no vēsā āra gaisa, briļļu stikli acumirklī aizsvīst. Mūsdienās daudzviet ir izvietotas speciālas ierīces, kas acumirklī noņem aizsvīdumu no briļļu stikliem, taču ir veikli triki, kas palīdzēs no šīs problēmas atvadīties uz ilgāku laiku.
21.jan 2020
Rīta rituāli un ieradumi parasti palīdz mums sagatavoties un noskaņoties dienai. Daudzi no tiem mums viesiem ir līdzīgi, taču ne vienmēr palīdz ietaupīt laiku, ir veselīgi vai palīdz pilnvērtīgi uzsākt dienu. Iespējams, kāds no rīta rutīnas elementiem ar steigu jāmaina, lai rīts tiešām iesāktos moži un tā iezīmētu arī turpmāko dienu. Portāls "Brightside" iesaka atbrīvoties no sekojošiem rīta ieradumiem.
19.jan 2020
Vai arī Tu bieži vien kavē tikšanās, atliec plānotās sporta nodarbības un veselīgas maltītes vietā izvēlies neveselīgas uzkodas, kas sāk atspoguļoties liekajā svarā? Tu noteikti neesi vienīgais - šie visi ir paradumi, par kuriem mēs ikdienā neaizdomājamies, bet kad ir saņemts jau kārtējais aizrādījums vai atgādinājums darboties, rodas apņemšanās to paveikt. “Ar vārdiem nelāgs paradums visbiežāk saprotam tādu rīcību, kas mums vai apkārtējiem liekas, ka varētu kaitēt un radīt negatīvās sekas arī ilgtermiņā,” stāsta psihoterapeite Ieva Ozola. Lai šos paradumus mainītu, tā ir mūsu mašu izvēle ko un kā darīt.
17.jan 2020
Pārvelkot pār galvu vilnas džemperi, vai noņemot cepuri, nereti mūsu mati izskatās pēc vēja slotas, turklāt vēl saņemam nelielu statiskās elektrības triecienu. Lai no tā izvairītos, pagatavo izsmidzināmu šķidrumu.
16.jan 2020
“Bieži no vecākiem dzirdu, ka viņu bērni ir izvēlīgi, ēd nelabprāt un tikai konkrētus ēdienus, nepieņem jaunus produktus vai atzīst tikai konkrētās formās sagrieztus burkānus,” stāsta Rimi Bērniem eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina. Ko darīt, ja bērns atzīst tikai atsevišķus ēdienus, un kā “pierunāt” izvēlīgo ēdāju pagaršot ko jaunu? Pārbaudītos padomos dalās eksperte.
16.jan 2020
Dažreiz gaļa apnīk arī tās cienītājiem un ir pat ieteicams to nelietot katru dienu. Iepazīsti 6 gaļas aizstājējus, kas uzturvērtības un garšas ziņā nebūs sliktāki par tik iecinīto vistu, cūku vai liellopu.
15.jan 2020
Lai gan aiz loga vērojams tāds kā pavasaris, tāds kā rudens, no rītiem mūs vēl spēj pārsteigt apledojušas ietves. Kamēr vēl ceram uz kaut nelielu sniega kārtiņu, apskati, kā jau laicīgi sagatavot savus apavus, lai tie neslīdētu uz ledus.
15.jan 2020
Pārtika ir viena no lielākajām izdevumu pozīcijām mūsu ikdienas budžetā, taču par spīti tam Eiropas Savienībā vidēji viens cilvēks gadā izmet 173 kilogramus pārtikas. Tādēļ ir nepieciešams mainīt pārtikas lietošanas paradumus un gada sākums ir lielisks atskaites punkts, lai sāktu piepildīt vienu no apņemšanām - jēgpilnāku pārtikas produktu izmantošanu tā, lai pēc iespējas vairāk no iegādātā tiek izlietots, nevis izmests. Maize, kā zināms, ir goda vietā katra Latvijas iedzīvotāja mājās, taču bieži gadās, ka nopirkto maizi nepagūstam izlietot. Kā no tā izvairīties?
14.jan 2020
Labas Jaungada apņemšanās ne vienmēr prasa gadu no jūsu dzīves. Lai mājoklī atrastos vieta jauniem enerģiju strāvojumiem un patiešām lielām idejām, sāciet gadu ar maziem, vienmēr atliktiem remontdarbiem un sakārtojiet savu dzīves telpu! Nomainīt spuldzīti vai pielikt gleznu ir vienkāršs darbiņš, taču nevajag nobīties arī no mazliet sarežģītākiem uzdevumiem. Dažādus remontdarbu pakalpojumus sniedz gan profesionāli meistari, gan specializētie veikali, bet gandarījums noteikti būs daudz lielāks, paveicot darbu paša rokām.
13.jan 2020
Dodoties iepirkties, mēs visi vēlamies iegādāties gardu un svaigu ēdienu. Taču daudzi ražotāji un izplatītāji koncentrējas uz savu peļņu un izmanto dažādus trikus, lai pārdotu mums arī nevajadzīgas lietas. Piemēram, vai zinājāt, ka pievienojot gatavajiem salātiem dažādas garšvielas, iespējams paildzināt tajos esošo sastāvdaļu "mūžu", kurām beidzies derīguma termiņš? Portāls "Brightside" apkopojis populārākos ražotāju trikus, pārdodot pārtikas preces. To zināšana ļaus iepirkties gudrāk.