Kā uzņemt satriecošas bildes ar telefonu? Fotogrāfs atklāj būtiskus "knifiņus"

© Egons Lācis

Latvijas ainavu fotogrāfs Egons Lācis uzsver, ka izmantojot dažus ieteikumus, ikviens ar jaunākās paaudzes viedtālruni var uzņemt izcilas ainavu fotogrāfijas, kuras izskatīsies pēc profesionāla fotogrāfa darba. Mākslīgā intelekta tehnoloģija un citas funkcijas ļauj uzņemt studijas kvalitātes attēlus dažāda veida apgaismojumā un vidē. Fotogrāfs iesaka, kas jāņem vērā, fotografējot ar viedtālruni.

Egons Lācis

1. Notīri kameras lēcu

Notīri kameras lēcu pirms foto uzņemšanas. Pašsaprotams ieteikums, ko ne visi vienmēr atceras, bet ar ko būtu jāsāk. Izņemot viedtālruni no somas vai kabatas, nejauši varam pieskarties kameras lēcai, atstājot savu pirkstu nospiedumu. Līdz ar to bildes var sanākt miglainas un nekvalitatīvas.

Egons Lācis

2. Atrodi labāko gaismu

Nav ieteicams fotografēt pēcpusdienas saulē, jo tā ir met ēnas, aizsedzot detaļas, kuras varētu izcelt. Ja tomēr fotografē dienas gaišākajā laikā, izvēlies brīdi, kad sauli aizsedz kāds mākonis vai samazini attēla spilgtumu par 15%, lai iegūtu detalizētāku bildi un to būtu vieglāk apstrādāt. Atceries, ka labākais laiks ainavu foto uzņemšanai ir tā saucamās zelta stundas - stunda pēc saullēkta un stunda pirms saulrieta. Šajā dienas laikā saule ir maigāka un piešķirs īpašu noskaņu bildēm.

3. Meklē simetriju

Fotografējot pilsētas ielās, pamēģini bildēt atspulgus, izmantojot peļķes. Tādejādi piešķirsi bildēm simetriju un uzņemtie attēli būs daudz interesantāki par vienkāršām pilsētas ainavām.

Egons Lācis

4. Panorāmas režīms - liela izmēra objektiem

Liela izmēra objekti ne vienmēr ietilpst bildē, tāpēc uzstādi kamerai panorāmas režīmu un pagriez telefonu horizontāli. Fotografē, velkot no objekta lejas uz augšu - tādā veidā iegūsi objekta attēlu pilnā izmērā.

5. Platleņķa kamera - ainavām

Debesskrāpju, mežu vai citu plašu ainavu uzņemšana vislabāk izdosies, ja izmantosi platleņka kameru. Interesantu bildi uzņemsi, ja telefona kamerai ieslēgsi taimeri uz aptuveni 10 sekundēm un novietosi viedtālruni bildes uzņemšanai uz asfalta vai zemes ar kameras objektīvu pret debesīm. Tālrunis uzņems plašu ainavas foto no zemes skatu punkta.

Egons Lācis

6. Zemie leņķi - citai perspektīvai

Kad esi izvēlējies objektu, ko vēlies iemūžināt, foto uzņemšanai izmanto zemos leņķus. Iegūsi pavisam citu redzējumu un attēls būs interesantāks. Turpretim izmantojot priekšplānu, bilde iegūs telpiskumu. Par priekšplānu vari izmantot jūras akmeņus, meža čiekurus u.tml.

7. Piešķir bildei rāmi

Izmanto, piemēram, koku zarus un tilta margas kā bildes rāmi un uzņem attēlu "caur" tiem. Tādējādi izcelsi objektus, kuri atrodas attēla centrā.

Egons Lācis

8. Pro režīms kvalitatīvām bildēm

Izmanto Pro režīmu kā galveno režīmu - RAW formāta bildes ir daudz kvalitatīvākas nekā JPG. Kā arī tās varēsi daudz kvalitatīvāk apstrādāt un labot.

Atpūtai un izklaidei

Iepazīšanās un jauna partnera atrašana mūsdienās nav viegls uzdevums. Reizēm viss šķiet skaisti, ka pat nepamanām tā sauktos "sarkanos karodziņus", kas netieši brīdina par to, ka, iespējams, izraudzītais jaunas partneris nav gatavs attiecībām vai nav ar nopietniem nolūkiem. Ir dažādi sīkumi, kas varētu par to liecināt, tomēr reizēm tiem nepievēršam lielu uzmanību. Eiprila Daviesa sevi uzskata par iepazīšanās guru un ir "LUMA Luxury Matchmaking" dibinātāja. Viņa nosauc piecus "sarkanos karodziņus", kuriem pievērst uzmanību potenciālā partnera mājās.

Svarīgākais