Auto, tehnika, IT

28.jan
Kad nākas iziet ārā, ir vērts padomāt ne tikai par savu, bet arī mūsu ikdienas sabiedroto – viedierīču – komfortu. Aukstie laikapstākļi var negatīvi ietekmēt kā viedtālruņu, tā arī planšetdatoru un citu ikdienā svarīgu tehnoloģisko rīku veiktspēju un funkcionalitāti. Tāpēc, lai gada aukstākajā periodā par tiem pienācīgi parūpētos, tehnoloģiju eksperts iesaka sekot trim būtiskiem padomiem.
8.jan
Vairāku darbību veikšana paralēli jeb “multitaskings” ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu – diemžēl arī autovadītājiem. Taču šķietami nekaitīgie ikdienas ieradumi var būtiski apdraudēt savu un citu drošību ceļu satiksmē. "Avis" apkopojis autovadītāju biežākos paradumus, kurus nevajadzētu piekopt auto vadīšanas laikā.
29.nov 2023
Dažādi signāli auto panelī mēdz būt mulsinoši, bet auto eksperti ir vienisprātis - ignorēt tos nav laba ideja. Lai gan ne katra mirgojošā lampiņa ir īsta problēma, tas neizslēdz iespēju, ka to vajadzētu pārbaudīt. Kādos brīžos būtu jāsatraucas par mirgojošu eļļas indikatora lampiņu un kā rīkoties ārkārtas situācijā, stāsta "Total Energies" eksperts Andrejs Hudžidzskis.
11.nov 2023
Jauna mobilā telefona iegāde nav lēts prieks. Tāpēc ir svarīgi parūpēties par savu telefonu, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk.
9.nov 2023
Migla būtiski ietekmē autovadītāju ceļa pārredzamību, kas samazina drošību un palielina negadījumu risku uz ceļa. “Avis” aicina transportlīdzekļa vadītājus, ja tas iespējams, izvairīties no braukšanas miglā vai būt īpaši uzmanīgiem, lai novērstu bīstamas situācijas apgrūtinātas redzamības laikapstākļos.
5.nov 2023
Daļa autovadītāju savā transportlīdzeklī cenšas neturēt neko lieku, kamēr citi bagāžniekā glabā teju visu savu iedzīvi.  Automašīnas nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs “Avis” apkopojis lietas, kuru nepieciešamību transportlīdzeklī nosaka ceļu satiksmes noteikumi, kā arī būtiskāko, kas var noderēt neparedzētās situācijās.
22.okt 2023
Mūsdienās viedierīces ir kļuvušas par neatņemamu mūsu dzīvesveida sastāvdaļu, tāpēc nereti vēlamies, lai tās kalpotu pēc iespējas ilgāku laiku. Katras ierīces kopšanai ir savi “knifiņi” – vai tā būtu pareizā lādētāja izmantošana, regulāra atmiņas iztīrīšana vai tik vienkārši kā aizsargvāciņa uzlikšana, pasargājot no ikdienas skrāpējumiem. Tehnoloģiju eksperts dalās padomos par to, kā maksimāli izmantot un pagarināt ierīces kalpošanas laiku, veicot pāris pareizas ikdienas kopšanas darbības.
21.okt 2023
Braukšanas apstākļi ziemā mēdz būt sarežģīti, izaicinoši un arī potenciāli bīstami. Daudzi transportlīdzekļu vadītāji piedzīvo trauksmi un nedrošību, tāpēc "Goodyear" kopā ar psihologu un sociologu Deividu Vaskuri apkopojuši padomus, kas palīdzēs šajā gadalaikā uz ceļiem justies pārliecinošāk.
27.sep 2023
"Xcite Car Leasing" eksperti iesaka deviņus noderīgus trikus, kā samazināt degvielas izmaksas vienlacīgi turpinot ikdienā pārvietoties ar automašīnu.
25.sep 2023
Viszināmākais iemesls, kādēļ mobilais tālrunis mēdz pārkarst, ir tā atstāšana tiešos saules staros, tomēr ir vēl vairāki citi apstākļi, kas var veicināt pārkaršanu un līdz ar to arī negatīvi ietekmēt tālruņa darbību ilgtermiņā. Par to, kā pasargāt mobilo tālruni no pārkaršanas riska, plašāk skaidro eksperts Gints Peičs.
19.aug 2023
Praktiski padomi tiem, kas šovasar vai tuvākajā nākotnē plāno doties ceļojumā ar kemperi.
13.aug 2023
Elektromobiļa īpašnieki zina, ka ziemā akumulators izlādējas ātrāk, tomēr der atcerēties, ka arī vasarā enerģijas patēriņš var pieaugt. Lai arī elektromobiļu ražotāji ievieš jaunus risinājumus, kas samazina aukstā un karstā laika ietekmi uz enerģijas patēriņu, arī paradumu maiņa var palīdzēt taupīt akumulatora enerģiju, tādējādi palielinot nobraukto kilometru skaitu. “Avis” apkopojis četrus padomus, kas palīdzēs vasarā palielināt nobrauktu attālumu.
9.aug 2023
Atvaļinājumu laiks un sastrēgumi atpūtnieku iecienītos maršrutos ir tikai daļa no autovadīšanas riskiem, kas var samazināt drošību uz ceļa. Iespējamus apdraudējumus rada arī mainīgie laikapstākļi, slikta pašsajūta un neatbilstoša transportlīdzekļa apkope. "Avis" apkopojis piecus padomus drošiem vasaras izbraucieniem.
10.jun 2023
Kā zināms, viedtālruņa nomešana uz zemes vai tā ilgstoša atrašanās ūdenī, pat ja modelis ir pārbaudīts un atzīts par ūdensizturīgu, var beigties ar nelāgām sekām un krietni patukšot īpašnieka maciņu. Tomēr ir arī vairāki citi aspekti, kuriem ir būtiska ietekme uz viedtālruņa kalpošanas ilgumu, veiktspēju un funkcionalitāti ilgtermiņā un no kuriem var izvairīties, paturot prātā pāris vienkāršus ieteikumus.
23.apr 2023
Lielai daļai autovadītāju nav padziļinātu zināšanu par spēkrata uzbūvi un darbības principiem, tādēļ jauna auto iegāde nereti ir liels izaicinājums. Jo īpaši, ja nav uzticama servisa, kur to pirms pirkuma aizvest pārbaudīt. Kā neuzķerties uz pārdevēja reklāmu un solījumiem, ka mašīna ir “izcilā tehniskajā stāvoklī”? Aicinām iepazīties ar auto tirgotāja “Longo Group” sagatavotajiem četriem padomiem, ko ņemt vērā pirms spēkrata iegādes un kā rīkoties, ja iznācis iegādāties tādu, kura tehniskais stāvoklis neatbilst pārdevēja solītajam.
14.feb 2023
Daudzās valstīs ziema ir vienīgais gadalaiks, kad autobraucēji sastopas ar stindzinošu gaisa temperatūru, nepārredzamām sniega vētrām un slīdīgiem braukšanas apstākļiem. Lai arī braukšana ziemā sniedz zināmus pārbaudījumus, pēkšņai laikapstākļu maiņai nevajadzētu uztraukt šoferus. Lai parūpētos par drošu un baudāmu pieredzi, "carVertical" eksperti iesaka sekot līdzi šādiem padomiem.
20.nov 2022
Tuvojas riepu mainīšanas termiņš – no 1.decembra līdz 1.martam pa Latvijas ceļiem var pārvietoties tikai ziemas vai vissezonas riepu īpašnieki, taču labāk neatlikt to nomaiņu uz pēdējo brīdi
29.okt 2022
Ziemas vēstneši - slideni ceļi, stindzinošs aukstums un sniega vētras šoferiem un to braucamrīkiem var kļūt par ievērojamu pārbaudījumu. Tādēļ labāk jau iepriekš sagatavoties pašam aukstākajam gadalaikam, lai ziemā brauktu droši. 
14.aug 2022
Ja fotografējot ar telefonu neizdodas iemūžināt kadrus tā, kā esat paredzējuši, ir vērts izvērtēt, vai darāt to pareizi. Profesionāla fotogrāfe Dagne Puncule dalās ar biežāk pieļautajām kļūdām, uzņemot ikdienas fotogrāfijas.
2.feb 2022
Ikvienam ir gadījies tā, ka pirms mūzikas atskaņošanas ir nepieciešams atpiņķerēt austiņas. Tas var būt visai kaitinoši! Izmantojiet šo vienkāršo triku, lai par to nebūtu jāsatraucas!
4.jan 2022
Visiem zināms fakts ir tāds, ka strādājot pie datora nevajadzētu ēst, lai ne tikai to nesasmērētu, bet nepiedrupinātu klaviatūru. Tomēr, ja ir nācies piedrupināt datora klaviatūru, ir pavisam viegls veids, kā to iztīrīt!
5.sep 2021
Ilgtspējīgs, aizraujošs un videi draudzīgs - ar šiem argumentiem vien nepietiek, lai izskaidrotu patieso elektroauto vērtību un to nozīmību tuvākajā nākotnē. Lai arī elektriskie automobiļi turpina aizvien vairāk iekarot neskaitāmu automašīnu entuziastu sirdis. Uz jautājumiem atbild e-mobilitātes eksperts Matīss Zemītis.