8. decembrī pirmizrādi piedzīvos žurnālistu Maijas Pohodņevas un Modra Pelša dokumentālā filma "Apturēt šūpoles", kas veltīta līdzatkarības problēmai.
Žurnālisti M. Pohodņeva un M. Pelsis kopā ar projekta realizētājiem - biedrību Latvijas Atkarības psihologu apvienība veidojuši filmu "Apturēt šūpoles" kā dokumentālu mācību materiālu.
"Apturēt šūpoles" ir pirmais tāda veida projekts Latvijā, kas atklāj līdzatkarības drāmu. Problēmu, uz kuru noliegums un socialā stigma attiecas vēl vairāk nekā uz narkomāniju, alkoholismu, atkarību no azartspēlem un datora.
Gan pie mums, gan citviet pasaulē atkarības ir tik izplatītas un skar tik plašas cilvēku masas, ka no saskares ar atkarīgo, kā arī no nonākšanas līdzatkarības situācijā, dzīves laikā praktiski nav iespējams izvairīties. Agrāk vai vēlāk tas neizbēgami notiek. Tad lielākoties notikumu gaita ir atkarīga no tā, cik informēts, zinošs un, šādā situācijā rīkoties spējīgs, ir cilvēks, kas nonācis līdzatkarības situācijā. Tieši no informētības līmeņa būs atkarīgs arī tas, kā šis cilvēks izdarīs pareizās izvēles.
Pētījumi rāda, ka uz katru atkarīgo cilvēku ir vismaz 4 līdzatkarīgi. Savukārt speciālisti atzīst, ka līdzatkarīgs cilvēks, nelietojot atkarību izraisošas vielas, piedzīvo tās pašas emocionālās un fiziskās sekas kā atkarīgais lietotājs. Līdzatkarīgais parasti ir tik ļoti pakārtojis savu dzīvi atkarīgā problēmām un vajadzībām, ka visbiežāk apzinās savu slimību brīdī, kad pašam jau ir nopietni sociālās dzīves un veselības traucējumi. Kad līdzatkarība ir novedusi pašu bezizejas situācijā.
Līdzatkarīgajiem ir svarīgi atpazīt un apzināties savu slimību un meklēt izeju no tās. Eksperti atzīst, ka ārstējot līdzatkarību, netieši var efektīvi palīdzēt arī atkarīgā atveseļošanās procesā, pat, ja atkarīgais pats atsakās no jebkāda veida ārstēšanās.