Veiks AB dambja tehniskā stāvokļa speciālo inspekciju

Rīgas domes Satiksmes departaments izsludinājis iepirkuma konkursu par AB dambja speciālās inspekcijas veikšanu un tehniskās atskaites sagatavošanu, liecina Iepirkumu Uzraudzības biroja informācija.

Inspekcijas mērķis ir divu mēnešu laikā izvērtēt AB dambja tehnisko stāvokli, tā nestspēju un ekspluatācijas drošību, ekspluatācijas laikā radušos defektus un to cēloņus, paredzēto nolietošanos un atlikušo kalpošanas laiku.

Darbu veicējiem būs jāsagatavo tehniskā atskaite ar informāciju par AB dambja ekspluatācijas drošību publisko pasākumu norisei un jāsniedz rekomendācijas par nepieciešamajiem rekonstrukcijas pasākumiem, lai dambi varētu droši ekspluatēt publisko pasākumu laikā, ņemot vērā, ka pasākumu organizēšanai var būt nepieciešams uz dambja uzbraukt ar kravas transportu un ir iespējama ievērojama cilvēku pulcēšanās.

Tehniskajā atskaitē pētniekiem būs jāsniedz rekomendācijas par pasākumiem, kas jāveic, lai saglabātu nestspēju, nodrošinātu AB dambja ilgizturību un ekspluatācijas drošību, kā arī jāizstrādā vispārīgs konstrukcijas uzturēšanas plāns, norādot orientējošus darbu daudzumus un izmaksas.

AB dambja inspekcija tiks veikta, izmantojot virszemes un zemūdens apsekošanu, lai apsekotu konstrukcijas, konstatētu bojājumus un izpētītu betonu, kā arī vajadzības gadījumā veiktu slogošanas darbus, analītiskos aprēķinus. Zemūdens izpētes darbi būs jāveic ūdenslīdējiem ar pieredzi šādu darbu veikšanā.

AB dambis ir mākslīgi izveidots līdz astoņiem metriem augsts uzbērums Daugavas gultnē. Tā pamatni veido nogulumi, kuri savukārt pārklāj Devona iežus, bet dambja ķermenis sastāv no grunts masīva, kas izveidots, veicot grunts aizbēršanu starp krastmalas konstrukcijām celtniecības laikā, un vēlāk apbērts ar grunti, veidojot pašreizējo dambja teritoriju.

Aizbērums starp dambja konstrukcijām ir veikts, izmantojot viendabīgu smilšainu grunti. Vēlākajai dambja apbēršanai izmantoja grunti, būvgružus un tamlīdzīgus materiālus. Patlaban dambja ķermeņa virsma ir rekreācijas tipa teritorija ar zālājiem, koku audzēm un krūmājiem, kā arī asfaltētiem celiņiem un brauktuvēm. Rīgas teritorijas plānojumā 2006. līdz 2018.gadam AB dambis ir izslēgts no Rīgas Brīvostas teritorijas un tam ir piešķirts sabiedriskās teritorijas zonējuma statuss.

Pieteikumi iepirkuma konkursā iesniedzami Rīgas domes Satiksmes departamentā līdz 14.septembra plkst.10.

LETA jau ziņoja, ka daudzviet zem AB dambja konusu betonētās kārtas ir izveidojušies izskalojumi, kuri jebkurā brīdī var iegrūt, tāpēc dambim steidzami nepieciešams remonts, lai novērstu draudus cilvēku drošībai. Bīstamo situāciju konstatējuši SIA "Rīgas tilti" speciālisti, kuri atbilstoši līgumam veic pilsētas tiltu, satiksmes pārvadu, tuneļu un nostiprināto krastmalu uzturēšanu.

Uz AB dambja nepieciešams veikt asfaltbetona seguma remontu, betona nogāzes plātnīšu atjaunošanu ar cementa javu, krasta nostiprinājuma saliekamo dzelzsbetona plātņu izgatavošanu un montāžu, šķembu piebēršanu un blīvēšanu nogāzēs, kā arī papildu stiegrojuma montāžu.

"Rīgas tilti" informē, ka remontdarbi pilnībā neuzlabos AB dambja tehnisko stāvokli, bet uz laiku padarīs cilvēku pārvietošanos pa to drošāku.

Kā ziņots, no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda AB dambja steidzamam remontam augusta sākumā piešķirti 20 272 lati, kā arī vēl 20 000 latu zemūdens un virszemes inspekcijas darbiem.

Vienlaikus domē tika skatīts jautājums arī par 400 000 latu piešķiršanu AB dambja teritorijas labiekārtošanai, lai uzlabotu publiski lietojamās teritorijas izmantošanas iespējas iedzīvotāju rekreācijas, tūrisma, kultūras, atpūtas un izklaides vajadzībām. Par šiem līdzekļiem iecerēts atjaunot brauktuves un gājēju ietves asfaltbetona segumu, ierīkot teritorijā apgaismojumu un video novērošanas kameras, pie laukumiem ierīkot soliņus un bērnu rotaļu laukumu, taču virkne deputātu iebilda, ka nedrošā un bīstamā objektā tiek ieguldīti tik lieli līdzekļi. Kvoruma trūkuma dēļ lēmums par 400 000 latu piešķiršanu AB dambja labiekārtošanai tika atlikts.

Svarīgākais