Rīgas domē jau ceturto gadu nebūs Ziemassvētku un Jaungada balles; 8% darbinieku saņem naudas balvas

Rīgas domē (RD) arī šogad nebūs Ziemassvētku un Jaunā gada balles par pašvaldības līdzekļiem, zino RD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Anna Kononova.

Tādējādi balle RD nenotiek jau ceturto gadu pēc kārtas.

Kononova informēja, ka svētku apsveikumus pašvaldība sūtīs elektroniski un drukātās kartītes tiek rakstītas tikai ārvalstu pilsētu mēriem un sadarbības partneriem.

Tāpat domes darbiniekiem 2011.gadā netiks izmaksātas prēmijas. Tiesa, par labiem darba rezultātiem daļa Rīgas pašvaldības darbinieku gada beigās saņems naudas balvas vienas minimālās mēnešalgas apmērā, atzina Kononova. "Naudas balvas netiks izmaksātas darbiniekiem, kuri ir disciplināri sodīti vai šogad nav strādājuši – atvaļinājums bez darba samaksas, bērna kopšanas atvaļinājums, kā arī tiem, kas nostrādājuši mazāk par sešiem mēnešiem," viņa piebilda.

Saskaņā ar RD pārstāves teikto naudas balvas saņems aptuveni 8% no visiem pašvaldības darbiniekiem.

Jau vēstīts, ka ne 2010., ne 2009., ne 2008.gadā līdzekļi Ziemassvētku ballēm pašvaldības iestādes budžetā nebija paredzēti, bet svētku apsveikumu kartītes tika sūtītas elektroniski.

Toreizējais Rīgas mērs Jānis Birks 2008.gadā izdeva rīkojumu, aizliedzot rīkot Ziemassvētku un Jaunā gada balles no Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem, ņemot vērā valsts un arī pašvaldības saspringto finansiālo situāciju, kā arī jau sāktos taupības pasākumus. Tāpat tika aizliegts sūtīt drukātas Ziemassvētku kartītes.

2007.gadā lielā Rīgas domes balle visiem domes darbiniekiem izmaksāja vairāk nekā astoņus tūkstošus latu.

Latvijā

Finanšu nozares asociācijas (FNA) apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajos desmit mēnešos četrām lielākajām bankām Latvijā ir izdevies novērst finanšu krāpšanas mēģinājumus un pasargāt klientu līdzekļus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Tomēr šajā pašā periodā krāpniekiem izdevies izkrāpt vairāk nekā 13 miljonus eiro. Visbiežāk krāpšanas gadījumi ir saistīti ar investīciju krāpniekiem (78% gadījumu novērsti) un telefonkrāpniekiem (51% gadījumu novērsti).

Svarīgākais