Rīgas pašvaldības namu apsaimniekotājs "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) nav atteicies no ieceres komunālo maksājumu parādnieku dzīvokļiem atvienot elektroenerģiju, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" apliecināja RNP valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe.
Viņš pastāstīja, ka nesen ticies ar saviem kolēģiem no privāto namu apsaimniekošanas kompānijām, kuru uzņēmumos šāda sistēma tūdaļ darbosies. "Tikai tur ir viena nianse – šajos uzņēmumos visi komunālie maksājumi, tostarp elektrība, iet caur apsaimniekošanas uzņēmumu. Tādējādi arī apsaimniekotājs var izvēlēties ērtāko ceļu nemaksātāja ietekmēšanai. Tas nav nekas jauns un nesaprotams," klāstīja Straupe.
Vienlaikus Straupe vērsa uzmanību uz to, ka pašlaik RNP klientiem ir spēkā līgumi ar Latvijas energokompāniju "Latvenergo". "Ja mēs savstarpējās sarunās ar "Latvenergo" un klientiem šo jautājumu atrisināsim, šī lieta būs iespējama. Protams, šādu kārtību nevarēs ieviest ātri un visās RNP apsaimniekotajās mājās. Tajā pašā laikā mēs no šīs idejas neesam atteikušies," viņš uzsvēra.
Pēc Straupes sacītā, ir grūti pateikt, kad iecere par elektrības atvienošanu parādnieku dzīvokļiem varētu tikt īstenota dzīvē, jo tas nav ne viena mēneša, ne vienas dienas jautājums. "Tas ir ļoti konceptuāls jautājums. To varētu salīdzināt ar situāciju, ka bankas visiem tiem klientiem, kuri krīzes laikā nāca pārslēgt līgumus, tajos sāka likt iekšā atsauci, ka strīdi tiek risināti šķīrējtiesās. Mēs varam runāt par kaut ko līdzīgu," viņš paskaidroja.
"Rīgas namu pārvaldnieks" Uzņēmumu reģistrā iegrāmatots pērnā gada 29.decembrī. Uzņēmums izveidots, apvienojot 15 līdz tam pastāvošos pašvaldībai piederošos namu apsaimniekotājus – "Rīgas centra apsaimniekotāju", "Kurzemes namu apsaimniekotāju", "Zemgali", "Avota namus", "Krasta namus", "Ķengaraga namus", "Daugavas namus", "Pļavnieku namus", "Juglas namus", "Mežciema namsaimnieku", "Purvciema namus", "Valdemāra namus", "Sarkandaugavu", kā arī "Viesturdārzu" un "Vecmīlgrāvi". Jaunā uzņēmuma pamatkapitāls atbilstoši Rīgas domes pieņemtajiem lēmumiem ir 500 tūkstoši latu.
Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumā, valdījumā un pārvaldīšanā ir 4193 dzīvojamās mājas ar kopējo apsaimniekojamo platību virs astoņiem miljoniem kvadrātmetru.