Par Centrāltirgus izpilddirektoru sācis strādāt bijušais Ekonomikas policijas šefs Ivans Roščenkovs

No 1.oktobra par pašvaldības AS "Rīgas Centrāltirgus" izpilddirektoru sācis strādāt bijušais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ekonomikas policijas pārvaldes priekšnieks Ivans Roščenkovs, aģentūrai LETA pastāstīja "Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētāja Daiņa Liepiņa padomnieks mārketinga un komunikācijas jautājumos Sandris Točs.

Kā skaidroja Točs, tieši Roščenkova pieredze cīņā ar negodīgiem cilvēkiem runājusi par labu viņa kandidatūras apstiprināšanai izpilddirektora amatam.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, "Rīgas Centrāltirgū" varētu strādāt arī ilggadējais Organizētās noziedzības un apkarošanas pārvaldes (ONAP) vadītājs Leonīds Bogdanovs.

Šo informāciju gan Točs pagaidām neapstiprināja, norādot, ka Liepiņam par šādiem plāniem neesot informācijas un viņš to nevarot komentēt. "Iespējams, ka Bogdanovu darbā plāno pieņemt Roščenkovs," sacīja Točs.

Bogdanovs ilgstoši bijis ONAP šefs, kopš 2008.gada Bogdanovs strādāja par Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieku, bet šā gada aprīlī viņš pameta darbu Valsts policijā un devās izdienas pensijā. Savukārt jūnijā Bogdanovs sāka strādāt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldē par galveno speciālistu.

Patlaban Bogdanovs vairs ieņēmumu dienestā nestrādā. Darba attiecības ar VID viņš pārtraucis pēc paša vēlēšanās un jau no 3.septembra vairs nav VID darbinieks, aģentūru LETA informēja VID.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) aģentūrai LETA pauda uzskatu, ka Bogdanovu amatā virza Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC). ONAP bijušā vadītāja uzvārds iekšlietu struktūrās "ir leģendārs", piebilda Mūrniece.

Rīgas vicemērs Šlesers ar sava preses sekretāra Ģirta Dripes palīdzību aģentūrai LETA pauda viedokli, ka vienīgais, ko viņš kā akcionārs ir izdarījis, ir iecēlis Centrāltirgus valdi, bet tālāko viņš nevar komentēt, jo ar to nodarbojas valde.

Kā ziņots, Šlesers intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" izteicies, ka Latvijas drošības struktūras ilgstoši ir piesegušas bandītus. Pie šāda secinājuma viņš nonācis, pētot situāciju centrāltirgū, kur esot ļoti daudz kriminālo grupējumu.

"Runāsim atklāti. Iepriekš daudzi baidījās tirgum ķerties klāt, jo tirgus ir vieta, caur kuru iet kontrabanda un kur vērojama sadarbība starp bandītiskiem grupējumiem un drošības struktūrām. Griežoties pie dažādām drošības struktūrām, mēs nezinām, kādas ir viņu attiecības ar kriminālajām struktūrām. Tad, kad mēs ķērāmies klāt taksometru biznesam, sākumā bija sajūta, ka policija nemaz negrib palīdzēt. Tikai tad, kad es policijas vadībai uzdevu jautājumu: vai esat ar bandītiem vai ar valsti, ar pašvaldību, tikai tad sākās reidi un nakts laikā 300 pārbaudes, vairāk nekā 100 protokolu. Tad arī mēs saņēmām signālu, ka šajā biznesā kaut kas sāk mainīties un atsevišķi kriminālie grupējumi sāk bažīties, ka viņiem piegriež skābekli. Kas attiecas uz tirgu, tad mēs izsludināsim konkursu, un lai uzvar tas, kas var nodrošināt mūsu plānu realizāciju," sacījis politiķis.

Svarīgākais