Vairākos Rīgas naktsklubos un bāros konstatē Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus

© Lauris Vīksne/F64 Photo Agency

Valsts policija (VP) septiņos Rīgas naktsklubos un bāros konstatējusi Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpumus, aģentūru LETA informēja VP.

No pagājušās piektdienas vakara līdz sestdienas rītam VP sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju, piedaloties arī VP Speciālo uzdevumu bataljonam un kinologam Rīgas klubos un bāros veica pārbaudes. Šo pārbaužu mērķis bija kontrolēt to, lai izklaides vietās tiktu ievēroti Covid-19 infekcijas izplatības dēļ noteiktie ierobežojumi, proti, vai šīs izklaides vietas nestrādā pēc pusnakts.

Kopumā tika pārbaudīti 16 Rīgas klubi un bāri. No tiem septiņos konstatēti noteikto ierobežojumi pārkāpumi - tie strādāja pēc pusnakts, tādējādi pulcējot lielu skaitu apmeklētāju.

Saistībā ar fiksētajiem pārkāpumiem sākti septiņi administratīvie procesi par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. Par šādu pārkāpumu juridiskai personai var piemērot naudas sodu no 140 līdz 5000 eiro.

Trīs Rīgas centra bāru darbinieki sākotnēji izrādīja pretestību policijai, nevēloties likumsargus ielaist telpās, kur pēc pusnakts turpinājās izklaides.

Vienā no šiem Rīgas centra bāriem, kas nevēlējās sadarboties ar policiju, apskati nācās veikt ar prokurora piekrišanu.

Šajā bārā konstatēti arī citi pārkāpumi, proti, izklaides vietā uz grīdas tika pamanīti divi iepakojumi ar gaišas krāsas pulverveida vielu, kas, visticamāk, ir narkotikas.

Šai vielai nozīmēta ekspertīze un policija skaidro šo vielu glabātāju. Saistībā ar notikušo sākts administratīvais process par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā.

Tāpat šajā bārā netika ievērota Alkoholisko dzērienu aprites likuma normas, kas paredz, ka alkoholisko dzērienu realizācijas vietās aizliegts turēt stikla, plastmasas un cita veida alkoholisko dzērienu iepakojumu, kuram pēc dzēriena izlietošanas nav likvidēta akcīzes nodokļa marka. Saistībā ar šī likuma neievērošanu sākts administratīvais process.

Par pārkāpumiem, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežojumu pārkāpumiem, iedzīvotāji var ziņot, notikuma brīdī informējot policiju pa tālruņa numuru 110.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais