UZZINI: Kā radies katrs no Rīgas mikrorajoniem

© Nora Krevneva

2.lapa

Jugla

Otrais mikrorajons, uzreiz aiz „Āgenskalna priedēm”, kas sākts būvēt pēc Otrā pasaules kara. Projektu izstrādājuši arhitekti A. Tītmane, D. Danneberga un O. Krauklis. Celtniecība sākta 1961. gada beigās.

Posmā no pašreizējās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas līdz tramvaja gala pieturai Juglā tika uzbūvētas „hruščovkas” no baltajiem silikāta ķieģeļiem, vietām saglabājušās arī vecās ēkas. Vēlāk apbūvē dominējušas piecstāvu paneļu „hruščovkas”.

Tā kā šis rajons atrodas Rīgas „pievārtē”, pie Brīvības ielas un Juglas krustojuma tika ieplānots uzbūvēt Rīgā pirmos 10 un 12 stāvu mājas - torņus. Taču no šiem plāniem tika nolemts atteikties un 1960-to gadu vidu pēc O. Kraukļa projekta šeit uzbūvētas četras deviņstāvu ķieģeļu mājas.

Būvniecība Juglā turpinājusies arī pēc Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas: Juglas ielā - starp Brīvības un Pāles ielām uzbūvētas daudzstāvu mājas, savukārt Brīvības ielā 386 - dzīvojamo ēku komplekss, uzbūvētas privātmājas un rindu mājas Mārkalnes un Murjāņu ielās.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Svarīgākais