“Briesmas ir lielākas, nekā cilvēki domā,” Varšava ziņo par Krievijas uzbrukuma draudiem

© Pixabay.com

Krievijas uzbrukums ES un NATO valstīm ir ļoti iespējams scenārijs - ar šādu paziņojumu nācis klajā Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis, uzstājoties "Ukraine Recovery Conference 2024", kas notika Berlīnē, ziņo "unian.net".

“Ja paskatās uz pasauli no Varšavas puses, 250 km uz ziemeļiem atrodas Kaļiņingrada, un ir pilnīgi iespējams, ka krievi tur glabā 100 atomgalviņu. Tas nozīmē, ka uzbrukums Eiropas Savienībai ir pilnīgi iespējams,” viņš teica.

Sikorskis arī teicis, ka nav izslēgta iespēja, ka Kremlis Kaļiņingradā pie Polijas robežas jau ir izvietojis aptuveni simt kodollādiņu un gatavojas eskalācijai.

Sikorskis arī atgādināja, ka krievi ik pa laikam pārkāpj Polijas gaisa telpu, palaižot savas raķetes, lai uzbruktu Ukrainai.

Pasaulē

Šodien, 19. jūlijā, visa pasaule ir sašutusi un izbijusies par negaidītajiem darbības traucējumiem vairākās jomās. Proti, uzņēmumus, tostarp bankas, aviokompānijas, vilcienu uzņēmumus, telekomunikāciju uzņēmumus, TV un radio raidorganizācijas un lielveikalus, ir skāris masveida globāls IT pārrāvums. Lielāko ASV aviokompāniju darbība, tostarp American Airlines, Delta Airlines un United Airlines, ir apturēta, savukārt Vācijas, Amsterdamas un Spānijas lidostas arī ziņo par problēmām. Pasaules mediji ziņo, ka kāds kiberdrošības uzņēmums “Crowdstrike” ir paziņojis, ka vainojams ir tā “satura atjauninājums”, kas attiecas tieši uz “Windows” ierīcēm.

Svarīgākais