Pampāļos izraktas vēl 95 padomju karavīru mirstīgās atliekas; kopumā atrasti 400 kritušie

© Military archeology Legenda/ Latvia

Saldus novada Pampāļu pagastā atrastas vēl 95 padomju karavīru mirstīgās atliekas, pavēstīja biedrībā "Meklēšanas vienība "Leģenda"".

Atrastas vairākas bedres, kurās katrā bija iemestas 20 līdz 30 mirstīgās atliekas. Biedrībā norādīja, ka kopumā ir atrastas aptuveni 400 padomju karavīru mirstīgās atliekas no kuriem identificēti ir septiņi bojāgājušie.

Biedrībā arī izcēla, ka tika atrasta arī kaujas medaļa par drosmi, sarkanās zvaigznes ordenis, kā arī Latvijas reģionam netipisks priekšmets - karavīra identifikācijas kapsula. Kapsulā ievietotais papīrs ir samircis, tādēļ tagad tas atrodas dzesēšanas kamerā, lai iztvaicētu mitrumu. Minētā procedūra var ilgt vairāk par mēnesi, bet pēc tam būs iespējams iepazīties ar kapsulas saturu.

Biedrība arī skaidroja, ka izrakumu vietā kaujas norisinājušās laika posmā no 1945.gada janvāra līdz kara beigām tā paša gada maijā, savukārt apbedījumi veidoti tiešajos mēnešos pēc kara.

Jau vēstīts, ka biedrība aprīlī Pampāļu pagastā atrada 145 padomju karavīru mirstīgās atliekas, biedrība bija norādījusi sociālā tīkla "Facebook" ierakstā.

Dienas laikā biedrības pārstāvji ekshumējuši jeb izrakuši 145 padomju karavīru mirstīgās atliekas. Tāpat "Leģendas" pārstāvji atraduši piecus ordeņus un medaļas, kuras palīdzēšot identificēt bojā gājušos kareivjus. Vismaz piecus no karavīriem būšot iespējams identificēt.

Kā teikts ierakstā, šis nav pirmais atradums minētajā vietā, jo pirms 15 gadiem šajā vietā, bet otrā ceļa pusē atrastas un izraktas 140 karavīru mirstīgās atliekas.

"Firmas.lv" mājaslapā teikts, ka biedrības mērķis ir meklēt un apzināt Otrā pasaules kara kritušo atdusas vietas, noskaidrot to piederīgos un veikt pārapbedīšanu, kā arī meklēt un apzināt Otrā pasaules kara militārās tehnikas atrašanās vietas, izcelt atrasto tehniku, to restaurēt un izstādīt.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais