Referendumu izmanto, lai vāktu papildu parakstus iecerei par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem

Kustība "Par vienlīdzīgām tiesībām" izmantojusi šodien notiekošo referendumu, lai vāktu papildu parakstus iecerei savākt parakstus jaunam referendumam par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem, apstiprināja kustības koordinators Andrejs Tolmačevs.

Kustības biedri "izmantojuši situāciju, lai sastaptu cilvēku ar pasēm" un ar mikroautobusiņu šodien apbraukājuši Ķengaraga iecirkņus. Divu stundu laikā šādi esot izdevies savākt ap 100 parakstu, bet tagad akcija jau esot beigusies.

Arī Tolmačevs novērojis lielo iedzīvotāju aktivitāti un šī jautājuma aktualitāti sabiedrībā.

LETA jau ziņoja, ka kustība "Par vienlīdzīgām tiesībām" parakstu vākšanas kampaņu ar mērķi ierosināt tautas nobalsošanu par Latvijas pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem sāks pēc 18.februārī gaidāmā referenduma par krievu valodu, lai cilvēkiem "nejauktu prātu" ar dažādām politiskajām aktivitātēm, iepriekš sacīja Tolmačevs.

Pirms nedēļas viņš norādīja, ka ir savākti 500 līdz 600 paraksti.

"Par vienlīdzīgām tiesībām" aicina iedzīvotājus parakstīties, lai tiktu ierosināta tautas nobalsošana par Latvijas pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem, liecina partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" mājaslapā ievietotais paziņojums

Tāpat kustības paziņojumā izteikts lūgums ziedot naudu, lai nodrošinātu notāru pakalpojumus tiem, kuriem pašiem nav nepieciešamo finanšu jeb 2,01 lata par vienu parakstu.

Patlaban norit parakstu vākšanas pirmais posms. Ja tajā tiks savākti 10 000 notariāli apstiprinātu Latvijas iedzīvotāju parakstu, Centrālajai vēlēšanu komisijai būtu jāsavāc 10% vēlētāju paraksti tautas nobalsošanas ierosināšanai. Pirmais parakstu vākšanas posms norisināsies līdz 2012.gada septembrim.

Latvijā

Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrība (LMZKB) un vairākas radošo nozaru organizācijas aicina noteikt viena gada moratoriju to pieminekļu pārvietošanai, kas tiek pamatota ar totalitāro režīmu slavināšanu, šajā laikā aicinot diskutēt par kultūrvides pārmaiņām.

Svarīgākais