Tautas nobalsošanā ārvalstīs piedalījušies 7554 vēlētāji

Tautas nobalsošanā ārvalstīs piedalījušies 7554 vēlētāji, informē Ārlietu ministrija.

Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs Arnis Cimdars pirmdienas rītā LTV raidījumā "Labrīt, Latvija!" sacīja, ka šāds ārvalstīs nobalsojušo skaits ir uzskatāms par ievērojamu. "Tas jau būtu labs rādītājs arī Saeimas vēlēšanām," viņš teica.

Visvairāk vēlētāju nobalsojuši iecirkņos Lielbritānijā, Londonā – 550, Zviedrijā, Stokholmā – 412, Īrijā, Dublinā – 396, Norvēģijā, Oslo – 349, Kanādā, Toronto – 349, Beļģijā, Briselē – 267, Lielbritānijā, Pīterboro – 250, ASV, „Garezerā” – 241, Lielbritānijā, Bredfordā – 236, Īrijā, Limerikā – 197, Austrālijā, Melburnā – 191, Lielbritānijā, Mansfīldā – 190, Igaunijā, Tallinā – 186, Nīderlandē, Hāgā – 134, Dānijā, Kopenhāgenā – 124, ASV, Ņujorkā – 121, Austrālijā, Sidnejā – 117, ASV, Mineapolē – 110, ASV, Čikāgā – 108, ASV, Vašingtonā – 106, Luksemburgā – 105, Krievijā, Maskavā – 101.

Tautas nobalsošanas procesu organizēšanai Centrālā vēlēšanu komisija pēc Ārlietu ministrijas priekšlikuma bija apstiprinājusi 78 vēlēšanu iecirkņu izveidi 41 valstī, kas ir par 14 iecirkņiem vairāk nekā tika veidots 2010.gada Saeimas vēlēšanās. Tādējādi tika nodrošināta plašāka iespējas paust savu gribu gan ārzemju latviešiem, gan arī tiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri uz ārvalstīm bija devušies īslaicīgā atpūtas vai dienesta braucienā. Lielākais vēlēšanu iecirkņu skaits - 13 tika izveidots ASV, nodrošinot vēlētājiem ērtākas iespējas piedalīties balsošanā.

Pamatojums ārvalstu vēlēšanu iecirkņu skaita palielināšanai bija īsais laika termiņš, kurā šos procesus nācās organizēt, kā rezultātā vēlētājiem bija ierobežota iespēja pieteikties balsošanai pa pastu. Kā arī būtisks nosacījums jaunu iecirkņu atvēršanai bija ārvalstīs dzīvojošo Latvijas pilsoņu pieaugošā sabiedriski - pilsoniskā aktivitāte un gatavība piedalīties vēlēšanu iecirkņu darba organizēšanā. Tā piemēram Latvijas vēstniecības Lielbritānijā, ASV un Vācijā, kas ierobežota darbinieku skaita dēļ, varēja deleģēt darbam iecirkņos ārpus pārstāvniecībām tikai 2 vai 3 diplomātus, aicināja uzņemties vēlēšanu iecirkņu darba nodrošināšanu vietējām latviešu sabiedriskajām organizācijām, kuras godam tika ar šo uzdevumu galā.

Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta amatpersonas, sadarbībā ar CVK pārstāvjiem, no Latvijas 32 stundas pēc kārtas koordinēja ārvalstu iecirkņu darbu, lai nodrošinātu tiem nepārtrauktu informatīvo un konsultatīvo atbalstu sākot no 23.jūlija plkst.00:00 (Latvijas laiks), kad darbu uzsāka vēlēšanu iecirknis Brisbenā, Sidnejā un Melburnā (Austrālijā) līdz pat 24.jūlija plkst.8:00 (Latvijas laiks), kad tika slēgti iecirkņi Losandželosā, Sietlā un Sanfrancisko (ASV).

Latvijā

Ārstu biedrības nosodītais Edgars Mednis, kuram ir ne tikai homeopāta, bet arī pediatra sertifikāts, ar profesijai neatbilstošiem izteikumiem dalījies jau agrāk, pirms Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nomelnošanas saistībā ar difterijas gadījumiem. Iepriekš Ārstu biedrība bezdarbībā vien plātīja rokas, bet šoreiz izskanējis vismaz skaidrs nosodījums. Taču joprojām nemainīgi Mednis var praktizēt kā sertificēts, proti, valsts atzīts ārsts, ziņo "De facto".