Elektroniskajos medijos līdz šim konstatēti divi politiskās aģitācijas pārkāpumi

Līdz šim elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos konstatēti divi partiju priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumi, - intervijā Latvijas Radio šorīt sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvis Sergejs Kārītis.

Ir bijušas divas lietvedības pret radiostacijām, no tām viena ir izbeigta, otras materiāli nodoti izskatīšanai tiesā.

Lietvedība izbeigta pret radiostaciju "Baltkom", jo viņi paši apzinājās risku un noņēma no apraides pagājušajā gadā sagatavotus materiālus, ko pašlaik varētu iztulkot kā priekšvēlēšanu aģitāciju, sacīja Kārītis.

Savukārt "Radio Pik" administratīvās lietas materiāli ir nodoti tiesai pēc piederības izskatīšanai pēc būtības. Šajā raidstacijā vienas partijas vārdā bija izveidots speciāls raidījums ar partijas nosaukumu, nenorādot, kas to apmaksājis.

Kā sacīja Kārītis, ne sabiedriskajās, ne privātajās televīzijās pagaidām priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumi nav konstatēti.

Viņš sacīja, ka gan radio, gan televīzijas nacionālie kanāli tiek monitorēti regulāri, savukārt reģionālās raidstacijas - izlases veidā. Visām raidorganizācijām reizi divās nedēļās jāiesniedz ieraksti atskaitei, tie tiek izvērtēti.

Kārītis norādīja, ka nelieli pārkāpumi ar politisko aģitāciju gadās gandrīz visiem medijiem, taču tie tomēr cenšas ievērot paritātes principu un nodrošināt arī pretējās puses viedokli.

Komentējot Latvijas Radio lēmumu trešdienās uz studiju neaicināt Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, jo viņš ir partijas līderis un viņa izteikumus varētu iztulkot kā priekšvēlēšanu politisko reklāmu, Kārītis sacīja, ka šajā gadījumā tā ir paša Latvijas Radio paša ziņā. Viņaprāt, šajā gadījumā Latvijas Radio ir jānosaka noteikumi, par ko runāt, nevis premjeram.

Svarīgākais