Saeimas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) frakcija šodien izplatīja paziņojumu, kurā sola nepieļaut Valda Dombrovska (JL) valdības krišanu.
Frakcija PCTVL uzskata, ka politiskā pauze, kas iestājusies pēc Tautas partijas bēgšanas no valdības, ir pārāk ievilkusies.
"Mēs uzskatām, ka finansiāli ekonomiskās krīzes apstākļos un, ņemot vērā to īso brīdi, kas atlicis līdz Saeimas vēlēšanām, pašreizējās valdības krišana nav lietderīga un var novest tikai pie negatīvām sekām," teikts PCTVL paziņojumā. Ministru kabineta krišana, pēc PCTVL domām, var izsaukt politisko nestabilitāti, negatīvu starptautisko kreditoru reakciju, tālāku Latvijas kredītreitingu samazināšanos, un kā sekas tam visam būs valsts nespēja segt iekšējās parādsaistības. Tas nozīmē, ka var tikt apdraudēta pensiju, pabalstu un budžeta sektorā strādājošo algu izmaksa.
Dombrovska valdība nav ne labāka, ne sliktāka par tām valdībām, kas atradās pie varas pēdējos gados, uzskata PCTVL. No pašreizējā labējā Saeimas vairākuma neesot iespējams izveidot principiāli jaunu valdību.
"Lai mainītu varas prioritātes virzienā uz veselo saprātu, vienlīdzību un ekonomikas attīstību, ir nepieciešams kardināli mainīt Saeimas sastāvu, un tas būs iespējams tikai oktobra vēlēšanu rezultātā," teikts PCTVL paziņojumā.
"Savā laikā PCTVL frakcija nebalsoja par Dombrovska kabinetu, taču šodien, šajā visai Latvijas sabiedrībai smagajā brīdī, mēs nepieļausim tehniskās mazākuma valdības krišanu. Mēs aicinām visus politiskos spēkus pārtraukt politiskās spekulācijas pa šo tēmu un koncentrēties reālu problēmu risināšanai," teikts PCTVL paziņojumā.
Kā LETA jau ziņoja, 18.martā Saeimas PCTVL frakcija nāca klajā ar paziņojumu, ka tās piecu deputātu balsis Saeimā "ir pietiekams nosacījums Valda Dombrovska (JL) valdības saglabāšanai, tomēr PCTVL atbalstīs Dombrovski tikai tajā gadījumā, ja tiks parakstīts kopējs memorands par cīņu ar korupciju un atbalstu vismazāk aizsargātājiem iedzīvotājiem". PCTVL toreiz pauda pārliecību, ka Latvijā ir nepieciešams izstrādāt programmu ar mērķi atbalstīt iedzīvotājus ar zemiem ienākumiem, jo tieši šī iedzīvotāju kategorija pirmā sajuta krīzi un valdības pretkrīzes pasākumus.