Pēc šodienas "Vienotības" valdes lēmuma par šī politiskā spēka ministru kandidātiem kļuvis zināms viss topošās valdības sastāvs.
Politiķi norāda, ka valdošā koalīcija pašlaik ir viena soļa attālumā no valdības apstiprināšanas.
Ministra prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) aģentūrai LETA atzina, ka konceptuāli ir panākta vienošanās par valdības izveidošanu. Lai gan teorētiski valdību varētu apstiprināt jau šonedēļ, ceturtdien, tomēr primāri ir skaidri jāvienojas par "pamatiem", uz kuriem valdība strādās. Tāpēc pirms šādas vienošanās Kučinskis nebūtu gatavs virzīt savas valdības apstiprināšanu parlamentā. Koalīcijas partneru sanāksme, kurā tiks apspriesti arī jautājumi par valdības deklarācijas izveidi, gaidāma trešdien, 3.februārī, plkst.15.30.
Premjera kandidāts šodien žurnālistiem vēlreiz norādīja, ka balsojums par valdību Saeimā varētu notikt 11.februārī.
Par lielāko ieguvēju šīs valdības veidošanas laikā varētu uzskatīt Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), kurai jaunajā valdībā varētu būt seši pārstāvji - premjers Māris Kučinskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, veselības ministrs Guntis Belēvičs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kā arī satiksmes ministrs Uldis Augulis.
"Vienotība" būs zaudējusi ne tikai premjera amatu, bet tai kopumā valdībā būs par vienu pārstāvi mazāk nekā pašlaik, tomēr šī politiskā spēka ministrs uzņemsies premjera biedra pienākumus. "Vienotību" jaunajā valdībā pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, ekonomikas ministrs, premjera biedrs Arvils Ašeradens, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kā arī labklājības ministrs Jānis Reirs.
Savukārt nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK valdībā pārstāvēs pašreizējie ministri - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kā arī kultūras ministre Dace Melbārde.
Nacionālās apvienības pārziņā paliks arī Saeimas priekšsēdētāja amats. Tomēr Saeimā varētu notikt izmaiņas komisiju vadībā - Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju varētu vadīt ZZS pārstāvis Jānis Vucāns, bet Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja varētu būt Ilze Viņķele (V). Netiek izslēgtas izmaiņas arī citās komisijās.
Šīs valdības veidošanas sarunas nenoritēja vienkārši un ātri, jo koalīcijas partneriem bija daudz domstarpību.
Pašreizējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) paziņoja par demisiju 7.decembrī.