Pirmdiena, 5.jūnijs

redeem Igors, Ingvars, Margots

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Laika apstākļi

Lielākie negaisa postījumi - Baldones, Bauskas, Iecavas, Jaunjelgavas un Rundāles novadā

© Daiga Kalniņa

Trešdienas vakarā vietām Latvijas rietumu un centrālajā daļā, tostarp Rīgā, plosījies spēcīgs pērkona negaiss, līdz šim lielākie negaisa postījumi bijuši Baldones, Bauskas, Iecavas, Jaunjelgavas un Rundāles novadā, kur pulksten 21 bez elektrības bija vairāk nekā pieci tūkstoši "Latvenergo" klientu, liecina elektroapgādes atslēgumu karte kompānijas mājaslapā.

Elektroapgādes pārrāvumus izraisījuši vēja sagāzti koki un zibens spērieni. No iedzīvotājiem saņemtas ziņas, ka pērkona negaisu vietām Zemgalē pavadījusi ne tikai vētra un stipras lietusgāzes, bet arī krusa. Pirms deviņiem vakarā ļoti spēcīga pērkona lietusgāze ar brāzmainu vēju sasniedza arī Rīgu, pirms tam galvaspilsētā lija mēreni.

Trešdienas vakarā pērkona negaiss vietām Rīgā lauzis kokus, atnesis lielu krusu un applūdinājis ielas.

Krusa bijusi tik liela, ka kopā ar vēju tā vietām Pārdaugavā izsitusi logus, vēsta aculiecinieki. Dažas ielas bija zem ūdens. Rīgas domes Satiksmes departaments ziņo, ka lūstošs koks sarāvis tramvaja vadus, tādēļ 7.tramvajs kursē līdz depo.

Jau vēstīts, ka trešdienas vakarā vietām Latvijas rietumu un centrālajā daļā plosījies spēcīgs pērkona negaiss, lieli negaisa postījumi bijuši arī Baldones, Bauskas, Iecavas, Jaunjelgavas, Ozolnieku un Rundāles novadā, kur plkst.21.30 bez elektrības bija nepilni seši tūkstoši "Latvenergo" klientu, liecina elektroapgādes atslēgumu karte kompānijas mājaslapā.

Naktī postošs negaiss vairs nav gaidāms, bet vietām - pārsvarā Kurzemē - vēl iespējamas stipras lietusgāzes, prognozē sinoptiķi.

Kā vēstīts iepriekš, spēcīgs negaiss vietām Zemgalē plosījās arī naktī uz otrdienu, bez elektrības atstājot aptuveni piecus tūkstošus "Latvenergo" klientu - galvenokārt Bauskas un Vecumnieku novadā. Vēlāk tika saņemtas ziņas par vēja lauztiem un ar saknēm izgāztiem kokiem un lielu krusu