Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā \ Laika apstākļi

Zināms, kur no rīta uzsnigusi biezākā sniega sega Latvijā

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Stendes novērojumu stacijā, Talsu novadā, ceturtdien no plkst.5 līdz 8 sniega biezums palielinājies no diviem līdz 16 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Stipri snidzis arī citviet Kurzemes ziemeļu un centrālajā daļā. Ventspils ostā sniega biezums pieaudzis no pieciem līdz 11 centimetriem.

Deviņos rītā stiprākā snigšana ir Jūrmalas un Rīgas pusē. Sniega mākoņi turpina virzību no rietumiem uz austrumiem.

Sniega biezums valsts novērojumu stacijās astoņos rītā bija no mazāk nekā viena centimetra Ainažos un Rūjienā līdz 22 centimetriem Madonā un 24 centimetriem Alūksnē, savukārt Dagdas novērojumu stacija, kur mērīšanas laukumā janvārī izveidojās kupena, ziņoja par 33 centimetrus dziļu sniegu.

LVĢMC novērojumu stacijās sniega segu mēra ultraskaņas sensors speciāli sagatavotā laukumā. Meteoroloģiskās stacijas parasti atrodas atklātā vietā, un novērojumu punktā vējš nereti nopūš sniegu vai dažkārt izveido kupenu, tādēļ vidējais sniega biezums apkārtnē var būtiski atšķirties no tā, kas izmērīts novērojumu stacijā.

Sinoptiķi lielā Latvijas daļā, tai skaitā Rīgā, izsludinājuši dzelteno brīdinājumu par ceturtdien gaidāmu stipru snigšanu, tās laikā būs slikta redzamība un īpaši apgrūtināta braukšana.