Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Latvijā \ Laika apstākļi

Vairākos novados nolijusi jau vairāk nekā puse mēneša normas; kur reģistrēts lielākais nokrišņu daudzums? [papildināts 13:51]

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Otrdien 12 stundu laikā - no pusnakts līdz pusdienlaikam - lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās reģistrēts Skrīveros, Madonā un Jēkabpilī, kur tas sasniedzis 47-50 milimetrus jeb vairāk nekā 60% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Jelgavas novada Staļģenē kopš pusnakts nolijis 41 litrs nokrišņu uz kvadrātmetru, savukārt kopš pirmdienas vakara nokrišņu summa sasniegusi 49 milimetrus.

Intensīvā lietus dēļ patlaban Jelgavā satiksmei ir īslaicīgi slēgti daži applūduši ielu posmi un smilšu skulptūru parks Pasta salā, informē Jelgavas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība".

Lietus daudzums Rīgā sasniedzis 23 milimetrus. Turpretī Kurzemes lielākajā daļā nav lijis nemaz.

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka stiprais lietus galvaspilsētā nav radījis ekstremālas situācijas. Pieteikumi no iedzīvotājiem par milzīgām peļķēm tiek saņemti, tomēr situācija esot salīdzinoši mierīga. Pārsvarā tiek ziņots par vietām, kur lielas peļķes lietus laikā veidojas vienmēr.

Ūdens atsūknēšanas tehnika darbus veica, piemēram, Čiekurkalnā, Laimdotas ielā, Bolderājā, Gaigalas un Lēpju ielā. Ūdens atsūknēšanas tehnika tiek nosūtīta uz visām vietām, par kurām tiek saņemti pieteikumi no iedzīvotājiem.

Paralēli tam uzturētāji veic ielu apsekošanu, lai nepieciešamības gadījumā veiktu gūliju attīrīšanu no gružu sanesumiem, kas tās aizsprosto un palēnina lietus ūdens novadīšanu.

Naktī visvairāk lija Zemgalē, tai skaitā Jelgavas novada iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņo par applūdušiem pagalmiem un dārziem, bet patlaban visvairāk nokrišņu ir valsts austrumu daļā.

Jau ziņots, ka Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumos spēkā sinoptiķu izsludinātais sarkanais jeb augstākās pakāpes brīdinājums, jo spēcīgās lietavas var izraisīt plūdus. Valsts galējos austrumos lietus turpināsies līdz trešdienas rītam.