Aizvadītajā naktī dārza mājiņas ugunsgrēkā Rīgā, pie Šķirotavas, gājuši bojā divi cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere.
Izsaukumu uz Krustpils ielu VUGD saņēma ap plkst.0.40. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka 20 kvadrātmetru lielo dārza mājiņu jau pilnībā pārņēmušas liesmas.
Krāsmatās tika atrastas divu cilvēku mirstīgās atliekas. Bojāgājušo dzimumu un vecumu notikuma vietā nebija iespējams noteikt. Pagaidām nav skaidrs arī tas, vai bojāgājušie bija dārza mājiņas īpašnieki vai bezpajumtnieki. To visu izmeklēšanā skaidros Valsts policija, norādīja Vetere.
Vakar degusi arī dārza mājiņa Rīgā, Daugavgrīvas šosejas apkārtnē, un celtniecības vagoniņš pie Aizkraukles stacijas, savukārt Bauskas novada Mežotnes pagastā nodegušas divas stāvēšanai blakus novietotas vieglās automašīnas.
Ugunsdzēsēji atgādina, ka ziemā visizplatītākie ugunsgrēku izcelšanās iemesli dārza mājiņās ir neuzmanīga rīcība ar uguni, tai skaitā neapdomīga smēķēšana, kā arī bojātas sildierīces vai nepareizi izbūvētas apkures sistēmas.
Prakse liecina, ka dārza mājiņās un dažādās citās ziemas pārlaišanai nepiemērotās būvēs cilvēki nereti ierīko apkures ierīces vai arī izmanto vecus elektriskos sildītājus, kuri, iespējams, ir bojāti. Taču šīs bojātās ierīces vai arī neatbilstoši elektriskie drošinātāji ātri vien var izraisīt ugunsgrēku. Ja ugunsgrēks izceļas dienas laikā, to var ātrāk pamanīt, un līdz ar to nodeg tikai pati mājiņa, taču daudz traģiskāki ir ugunsgrēki, kas notiek nakts laikā, kad cilvēki guļ.
Pilsētu tuvumā ugunsgrēki mazdārziņu teritorijās izceļas visai bieži un lielākoties bojāgājušie šajos gadījumos ir bezpajumtnieki, kas cenšas dārza mājiņās patverties no aukstuma un lieto nedrošas sildierīces. Tā kā šie nelūgtie viesi visai bieži mēdz būt alkohola reibumā, viņi nereti arī aizmieg ar kvēlojošu izsmēķi rokā vai arī nomet to, kur pagadās. Bijuši pat gadījumi, kad bezpajumtnieks nolūkā sasildīties dārza mājiņā uz grīdas sakur ugunskuru.
VUGD aicina visus mazdārziņu īpašniekus dārza mājiņās, kur tas nav paredzēts, neizbūvēt krāsniņas un lietot tikai darba kārtībā esošas elektroietaises, kuru jauda atbilst mājiņas elektroinstalācijai. Savukārt ik rudeni ir jāparūpējas, lai dārza mājiņās nevarētu iekļūt nepiederoši cilvēki.