Pauders varēs nepiedalīties digitālās televīzijas krimināllietas iztiesāšanā

Apsūdzētais bijušais VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Māris Pauders turpmāk varēs nepiedalīties digitālās televīzijas krimināllietas iztiesāšanā Rīgas apgabaltiesā.

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, šāds lēmums pieņemts Paudera veselības problēmu dēļ. Līdz ar to Pauderu turpmāk tiesā pārstāvēs bāriņtiesas pārstāvis. Attiecīgi pret šo apsūdzēto tiks turpināts kriminālprocess medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai.

Nekādi citi būtiski lēmumi šodien notikušajā digitālās televīzijas krimināllietas tiesas sēdē nav pieņemti, bet visu dienu videokonferences režīmā turpināta Apvienotajā Karalistē dzīvojošā "Kempmayer Media Limited" izpilddirektora Tonija Flanagana nopratināšana liecinieka statusā. Viņu joprojām pratina prokurors, bet pēc tam savus jautājumus varēs uzdot arī apsūdzēto aizstāvji.

Nākamā tiesas sēde paredzēta piektdien, 14.septembrī, plkst.11, kad videokonferences režīmā plānots turpināt Flanagana iztaujāšanu.

Kā ziņots, vairākus gadus ilgusī digitālās televīzijas krimināllietas iztiesāšana pamazām tuvojas noslēgumam - tiesa jau ir pārbaudījusi kriminālprocesa materiālos esošos rakstveida pierādījumus, taču aizstāvjiem vēl tiks dota iespēja pieteikt lūgumus par atsevišķu lietisko pierādījumu pārbaudi. Pratināmi palikuši vairs tikai daži liecinieki.

Krimināllieta ir saistīta ar LVRTC meitasuzņēmuma "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" un "Kempmayer Media Limited" meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.

Saistībā ar minētā projekta izpildi 20 personām apsūdzības šajā lietā uzrādītas pēc dažādiem Krimināllikuma (KL) pantiem - 317.panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, KL 319.panta par valsts amatpersonas bezdarbību, KL 177.panta par krāpšanu un KL 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.

Tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā lietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Pirms tam kopš 2007.gada novembra beigām lietu skatīja tiesneses Žanetes Vēveres sastāvs, taču 2008.gada 19.maijā Vēvere pieņēma sev izteikto noraidījumu saistībā ar iespējamu interešu konfliktu.

Svarīgākais