Pamatīgās nepatikšanās iekuļas šoferis, kurš Daugavpils pusē krietni pārsniedzis atļauto ātrumu

© Valsts policija

Kopš aprīļa, papildus jau ierastajām atļautā braukšanas ātruma kontroles metodēm, Valsts policija satiksmes uzraudzībā sāka izmantot arī 40 jaunus rokas video radarus. Arī Latgales reģionā likumsargu rīcībā esošie jaunie video radari veic transportlīdzekļa ātruma mērīšanu, vienlaicīgi ierakstot augstas izšķirtspējas video. Ar šo mērierīci var veikt ātruma kontroli jebkurā diennakts laikā un jebkādos laikapstākļos. Šoreiz izmantojot jauno radaru, VP Latgales reģiona pārvaldes patruļpolicijas ekipāža Daugavpilī apturēja kārtējo pārgalvīgo ātrumpārkāpēju.

Pagājušonedēļ, veicot ierasto ceļu satiksmes uzraudzību Daugavpils pilsētas teritorijā, policisti pamanīja kādu automašīnu, kas brauca ar vairāk nekā divas reizes lielāku ātrumu, nekā atļauts. Likumsargi minēto transportlīdzekli apturēja un veica nepieciešamo pārbaudi.

Tika konstatēts, ka autovadītājs - 2000.gadā dzimis vīrietis traucās ar ātrumu 119 km/h vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā. Par šādu pārkāpumu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēts naudas sods no piecsimt četrdesmit līdz sešsimt astoņdesmit euro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana uz 12 mēnešiem.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.Lielākā daļa satiksmes negadījumu notiek pārsniedzot maksimāli atļauto kustības ātrumu vai nepareizās ātruma izvēles dēļ, atbilstoši ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem. Pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu pat par 10 km/h palielinās risks nokļūt satiksmes negadījumā, jo kad radīsies kustības bīstamība un vajadzēs noreaģēt uz to, veicot bremzēšanu, tad apstāšanās ceļš palielināsies par vairākiem metriem. Šie metri var būt izšķiroši ceļu satiksmes negadījumā, atgādina likumsargi.

Latvijā

Pie Ķīšezera veidos infrastruktūru glābšanas apmācībām un Iekšējās drošības akadēmijas attīstībai, un plānots, ka konkrētais ezera posms vairs nebūs publiski pieejams, liecina valdības otrdien pieņemtais lēmums.

Svarīgākais