Sociālantropologs Klāvs Sedlenieks uzskata, ka, neraugoties uz sabiedrībai sāpīgajiem valdības lēmumiem, tuvākajā laikā Latvijā masu protesta akcijas nav gaidāmas, jo sabiedrībā ne tikai trūkst vienotas idejas par jēgpilnu protesta formu, kura varētu kaut ko izmainīt, bet arī šo protestu iniciatoru.
Kā skaidroja Sedlenieks, lai arī situācija valstī ir diezgan "elektrizēta" un pastāv priekšnoteikumi dažādu akciju rīkošanai, pašlaik trūkst virzošā spēka - līdera vai noteiktas grupas -, kuri ko tādu virzītu.
Arī redzamākās iebildumu cēlājas pret valdības lēmumiem - Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), visticamāk, nebūs tās, kas varētu iniciēt masu protesta akcijas. "Darba devēju konfederācija, kas patiesībā ir lielo kapitālistu lobijs, nav ieinteresēta masu iesaistīšanā, un par masu kustību nav uzskatāma arī Brīvo arodbiedrību savienība," viņš norāda.
Savukārt Latvijas studentus, kas 1.decembrī kopā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) gatavojas rīkot gājienu no Ministru kabineta līdz Saeimai, Sedlenieks vērtē kā pārāk pasīvus.
"Dīvaini, bet vispārpieņemti mūsu valstī ir tas, ka jebkurai akcijai ir jābūt "bezzobainai", tā, lai tā nekādā ziņā nebūtu nepatīkama lieta," viņš norāda. Līdz ar to mītiņi valstī tiek taisīti tik klusu, lai nevienam netraucētu, un līdzīgi ir ar ielu gājieniem.
"Tikko šāds uzskats pieņemts, jebkura protesta akcija paliek bezjēdzīga, jo šādu akciju būtība ir pierādīt un izdarīt ko tādu, lai kādam būtu problēmas," viņš piebilst.
Jau ziņots, ka valdības sociālie partneri - arodbiedrības un darba devēji vakar arī pēc Rīgas pilī notikušajām sarunām ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un premjeru Valdi Dombrovski (JL) nemainīja savu nostāju, neatbalstot 2010.gada valsts budžeta projektu.
Turklāt paralēli Latvijas Studentu apvienības un LIZDA pieteiktajam protesta gājienam 1.decembrī, arī LBAS nolēmusi šajā datumā rīkot protesta akciju pie Saeimas, lai protestētu pret valdības sagatavoto nākamā gada budžetu.