Pie Labklājības ministrijas vakar notika skaļš protests ar prāvu mītiņa dalībnieku pulku, jo tika prasīta PVN samazināšana apkurei, pensiju indeksācijas atjaunošana, 300 latu minimālā alga un valsts atbalsts dzīvokļu pabalstiem, kā arī labklājības ministres Ilzes Viņķeles demisija prasību nepildīšanas gadījumā.
Mītiņa laikā cilvēki stāvēja ar plakātiem, skanēja bungu rīboņa un svilpes. Uzstājās gan arodbiedrības LABA pārstāvji, gan vecāka gadagājuma cilvēki, kas emocionālās uzrunās aicināja nesamierināties.
Protestēt bija ieradušies apmēram 500 līdz 600 cilvēku, informēja arodbiedrības LABA valdes priekšsēdētāja vietnieks Vladislavs Bartaševičs, kas norādīja, ka būtu ideāli, ja Labklājības ministrija atbalstītu mītiņa dalībnieku prasības, bet sākotnējā vēlme esot, lai ministre I. Viņķele iznāk no ministrijas un paskaidro, kāpēc labklājība neskar vienkāršos iedzīvotājus. «Pagājušajā nedēļā arodbiedrība LABA nosūtīja vēstuli ministrei ar prasību, pirmkārt, indeksēt pensijas līdz šā gada beigām, otrkārt, atjaunot valsts atbalstu dzīvokļu pabalstiem, jo nu tas ir uz pašvaldību pleciem, un, treškārt, samazināt PVN apkurei. Ja šīs prasības netiks izpildītas, mēs prasīsim ministres demisiju,» sapulcējušos nostāju pauda V. Bartaševičs.
Ministre savukārt bija neizpratnē, jo par protesta akciju neesot laikus brīdināta, un tas esot bijis pamatā tam, kāpēc neviena Labklājības ministrijas atbildīgā amatpersona neesot varējusi ierasties. Jau pēc protesta akcijas I. Viņķele arī Neatkarīgajai pauda gatavību tikties ar arodbiedrību LABA, bet apmierināt visas prasības nesolīja. Indeksēt pensijas būs iespējams tikai 2014. gadā, jo speciālajā budžetā ir 56,3 miljonu latu gada deficīts. Atsākot pensiju indeksāciju jau šogad, deficīts augtu vēl vairāk, krasi palielinot nākamo gadu izdevumus un destabilizējot sociālās apdrošināšanas sistēmu. Bet, sākot ar 2014. gadu, visas pensijas ik gadu 1. oktobrī tikšot indeksētas ar patēriņa cenu indeksu. Valsts līdzfinansējums dzīvokļu pabalstiem pašvaldībās esot bijis krīzes laika risinājums, un, uzlabojoties valsts ekonomiskajai situācijai, esot ticis pieņemts lēmums to pārtraukt. Labklājības ministrija neatbalsta arī PVN samazināšanu siltumapgādei, jo ieguvēji no šādām atlaidēm būtu bagātākās pašvaldības un turīgākie iedzīvotāji, informēja labklājības ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Marta Krivade.