Satiksmes ministrija (SM) vēl nav izskatījusi Latvijas Raidorganizāciju asociācijas (LRA) vēstuli satiksmes ministram Kasparam Gerhardam (TB/LNNK), kurā komerctelevīziju atteikšanos no analogās virszemes apraides saista ar "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) kavēšanos optimizēt raidīšanas izmaksas.
Tomēr SM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Valpētera norādīja, ka pārejas periodā no analogās uz digitālo apraidi līdz 2013.gadam, kas ir saskaņota ar Eiropas Savienību, raidorganizācijas var jebkurā laikā pāriet no vienas raidīšanas tehnoloģijas uz otru vai arī raidīt paralēli.
"SM raidorganizācijas ne piespiež, ne attur" no apraides tehnoloģijas maiņas, viņa teica.
Savukārt atbildi par SM iespējām ietekmēt LVRTC apraides tarifus varēs sniegt tikai pēc Gerharda atgriešanās no atvaļinājuma nākamnedēļ.
LRA vēstule nosūtīta arī LVRTC un Nacionālai Radio un televīzijas padomei.
LRA vēstule tapusi pēc presē publicētas ziņas, ka komerctelevīzijas "TV3" un LNT grasās pilnībā pāriet uz digitālu virszemes apraidi no 2010.gada 1.janvāra, jo LVRTC prasītā maksa par analogo apraidi ir pārāk liela.
Par to Valpētera pauda izbrīnu, jo LRA izpilddirektore Gunta Līdaka, kas parakstījusi vēstuli ministram un citām valsts iestādēm, vēl šī gada martā izteica gandarījumu par vienošanos starp raidorganizācijām un LVRTC, kas saglabāja apraides tarifus 2005.gada līmenī.
Kā šodien raksta "Diena", LVRTC jeb televīzijas torņa pakalpojumi ir pārāk dārgi, nekvalitatīvi, tos izmanto pārāk maza skatītāju daļa - šādus argumentus min lielākās komerctelevīzijas, kas apsver iespēju atteikties no analogās apraides vismaz Rīgā jau no 2010.gada 1.janvāra. Tas nozīmē, ka tad vismaz galvaspilsētā un tās apkaimē, ja ne visā Latvijā, kompāniju "TV3" un LNT pārraides bez dekoderiem ar parasto antenu nebūs uztveramas.
Kā ziņots, Latvijas Televīzijas 7.kanāls jau paziņojis par pāreju uz digitālo virszemes apraidi no 2010.gada 1.marta.