Nākamnedēļ Latvijā un pasaulē atzīmēs Zemes stundu

31. martā plkst. 20.30 pasaule svinēs Zemes stundu, kuras laikā ikdiens planētas Zeme iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība, valdība ir aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā un pievērstu uzmanību vides problēmām un to risināšanas iespējām vai vienkārši padomātu par planētas vides nākotni un savām iespējām to ietekmēt.

Zemes stunda ir simbolisks pasākums un tās mērķis nav enerģijas taupīšana vienas stundas ietvaros. Taču no sirds ceram, ka šī stunda var likt aizdomāties par enerģijas un resursu taupīšanu, videi draudzīgāku dzīvi ikdienā.

Zemes stundā 2012 aicina piedalīties kampaņā „Es izdarīšu – ja Tu izdarīsi”! Kampaņas autori ir WWF sadarbība ar reklāmas aģentūru Leo Burnett un video platformu Youtube. Ideja – izaicinot pasauli, izsakot savu apņemšanos – iekustini sabiedrību reālai rīcībai videi draudzīgāku izvēļu izdarīšanā ikdienā? Ja Tu sāksi šķirot atkritumus, Ginesa rekorda uzstādītājs sniegs 8 stundu garu klavierkoncertu tiešraidē; ja Tu atteiksies no auto lietošanas uz vienu nedēļu, kāds amerikāņu puisis solās nerunāt ne vārdiņa 2 nedeļas; ja Tu pacelsi kaut vienu atkritumu pludmalē, kāds vīrs ir gatavs izpeldēties ledusaukstā ūdenī okeānā. Ko Tu esi gatavs paveikt, ja cilvēki apņemsies darīt ko videi draudzīgāku? Izaicini pasauli arī Tu vai pieņem citu izaicinājumus te: www.youtube.com/earthhour

Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos Zemes labā. Tas ir simbolisks pasākums, kas paredzēts, lai ikvienam pasaules iedzīvotājam dotu iespēju parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgtspējas saglabāšanai.

31. martā 20:30 ikviens var uz stundu izslēgt gaismu savā mājā, dzīvoklī, istabā.

Apmeklēt citu rīkotus Zemes stundas pasākumus.

2007. gadā Zemes stunda aizsākās kā vienas pilsētas – Sidnejas iniciatīva. Slavenajā Austrālijas pilsētā akcijā piedalījās 2.2 miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu.

Bet 2008. gadā Zemes stunda izvērtās par globālu pasākumu. Tās norisē iesaistījās ap 50 miljoniem cilvēku 35 pasaules valstīs.

2011. gadā Zemes stunda notika 135 pasaules valstīs un teritorijās, kas ir jauns akcijas dalībnieku rekords – līdz ar to Zemes stunda uzskatāma par lielāko globālo akciju vēsturē, kas vieno cilvēkus vienai idejai neatkarīgi no rases, tautas, kultūras, ticības un vecuma. Latvijā Zemes stundā piedalījās 38 pašvaldības, kas savās teritorijās izdzēsa nozīmīgāko objektu ārējos apgaismojumus un daudzviet rīkoja kopīgus Zemes stundas pasākumus visiem pašvaldības iedzīvotājiem. Akciju atbalstīja un tajā iesaistījās LR Saeima, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Vides ministrs Raimonds Vējonis un arī Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Zemes stundā Latvijā īpaši aktīvi iesaistījās arī uzņēmumi, kas ne vien izslēdza biroju ēku apgaismojumu un aicināja akciju atbalstīt arī saviem darbiniekiem un sadarbības partneriem, bet arī realizēja dažādas citas aktivitātes, piemēram, SEB banka un grupa “Instrumenti” veidoja kopīgu Zemes stundas video klipu, citylight.net ielu apgaismojuma programmatūrā izstrādāja īpašu Zemes stundas pogu, ar kuras palīdzību uz stundu varēja samazināt arī ielu apgaismojumu, City Fitness tīkla sporta klubos tika samazināts apgaismojums arī nodarbību laikā, Madara cosmetics veikali aicināja nodot tukšos produkcija flakonus Zemes stundā piešķirot lielāku atlaidi jaunu iegādei, daudzas kafejnīcas un restorāni aicināja uz pasākumiem un vakariņām sveču gaismā. Akcijā aktīvi iesaistījās arī Swedbank, Aldaris, Tele2, Nordea banka, Rīgas nami, viesnīcas Radisson Blu Daugava un Radisson Blu Latvija, Rimi Latvija, Dailes teātris, portāli ledspuldzes.lv un draugiem.lv un citi uzņēmumi.

Sadarbībā ar “Zaļo jostu” un Latvijas Universitātes Studentu padomi, Pasaules Dabas Fonds rīkoja kopīgu Zemes stundas svinēšanas pasākumu arī Rīgā, kura laikā atnākušie Homely.lv speciālistu vadībā varēja izliet savu Zemes stundas sveci un uzrakstīt apņemšanos, ko gatavi mainīt savā dzīvesveidā nākamajā gadā, klausīties akustisku koncertu un veidot kopīgu Zemes stundas simbolu 60+ pie Brīvības pieminekļa.

Svarīgākais