Nākamnedēļ visā pasaulē norisināsies vides akcija "Zemes stunda"

© f64.lv, Raitis Plauks

"Zemes stundā" ikviens aicināts iesaistīties planētas nākotnes veidošanā, informē Pasaules Dabas fonda (PDF) komunikācijas vadītāja Daina Šteinberga.

Šajā sarežģītajā laikā, kad svarīgāk nekā jebkad iepriekš ir būt vienotiem gan savās domās, gan rīcībās, ar saukli "Veidosim mūsu nākotni!" PDF aicina pievienoties vērienīgākajai vides akcijai pasaulē "Zemes stunda", kas šogad norisināsies sestdien, 26.martā, plkst.20.30. Izslēdzot gaismu uz vienu stundu, ikviens var simboliski apliecināt savu solidaritāti ar miljoniem cilvēku visā pasaulē un apņemties kopīgi veidot planētas nākotni.

Laikā, kad sabiedrība mēģina aptvert postošos notikumus Ukrainā un jēdziens "solidaritāte" ir ieguvis vēsturē vēl nebijušu nozīmi, šī gada "Zemes stundas" mērķis ir dot signālu par jaunu laikmetu, kurā cieņa un savstarpējā harmonija cilvēku starpā un arī cilvēces un planētas attiecībās ir pirmajā vietā, skaidro Šteinberga.

PDF direktors Jānis Rozītis uzsver, ka cilvēki nedrīkst palikt vienaldzīgi pret notiekošo. Visiem ir jāsanāk kopā, lai iestātos par cilvēkiem un dabai labvēlīgu pasauli. Katram ir jānovērtē savas iespējas, ko var darīt dabas labā, lai tās sniegtās kvalitātes piedzīvotu paši un arī nākamās paaudzes. Visiem ir jāiesaistās - politiķiem, uzņēmējiem, skolotājiem, pašvaldību darbiniekiem, zemes īpašniekiem un citiem, jo ikvienam ir savas iespējas un loma nākotnes veidošanā.

Šogad "Zemes stundā" PDF vēlas uzsvērt, ka mazinot elektroenerģijas patēriņu kaut vai uz vienu stundu, katrs var palīdzēt gan cilvēkiem, gan planētai, pauž Rozītis.

PDF akcijas laikā rīko konkursu "Klimata vēstnieks", organizē izglītības pasākumus skolās un uzņēmumos, aicina valsts institūcijas, pašvaldības un uzņēmumus piedalīties "Zemes stundā", atbalstot akciju informatīvi, aktualizējot vides jautājumus darbinieku, partneru, klientu vidū un simboliski samazinot apgaismojumu. Iedzīvotāji un viedokļu līderi sociālajos tīklos tiek aicināti popularizēt vēstījumu par globālo dabas daudzveidības krīzi un to, ko katrs individuāli var darīt, lai to mazinātu.

Kā vēstīts, "Zemes stunda" aizsākās Sidnejā 2007.gadā, un šodien tā ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides akciju, iedvesmojot indivīdus, kopienas, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 190 valstīs un teritorijās īstenot nozīmīgus vides aizsardzības pasākumus.

Latvijā

Baltijas valstis ir tehnoloģiski ļoti ievainojamas, un tas ir jāsaprot, komentējot konstatētos zemūdens kabeļu bojājumus Baltijas jūrā, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja bijušais Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Jānis Kažociņš.